Stanowisko

Zastępca Dyrektora ds. Zbiorów i Digitalizacji

Umowa
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

10.07 21.07

Słowa kluczowe
  • Administracja
  • Biblioteka
  • Edukacja
  • Film
  • Marketing
  • Nowe media
  • PR
  • Sztuka

Opis stanowiska

Główne obowiązki:
• Efektywne zarządzanie pracą podległych działów oraz podejmowanie decyzji
w sprawach należących do zakresu działania podporządkowanych stanowisk pracy.
• Zastępowanie Dyrektora w zakresie udzielonego przez Dyrektora pełnomocnictwa oraz reprezentowanie FINA na zewnątrz w zakresie udzielonego pełnomocnictwa.
• Odpowiedzialność za planowanie i realizację działań przez podległe działy.
• Współpraca z instytucjami krajowymi i międzynarodowymi w zakresie posiadanych uprawnień.
• Nadzór nad przygotowywaniem sprawozdań, rozliczeń, raportów i opracowań w powierzonym obszarze.
• Wytyczanie kierunków rozwoju instytucji w zakresie gromadzenia zbiorów i digitalizacji.
• Wyznaczanie kierunków badań instytucji w zakresie przechowywania zbiorów i digitalizacji.
• Ścisła współpraca, wykonywanie innych poleceń Dyrektora.

Wymagania

Wymagania konieczne:
• Wykształcenie wyższe.
• Staż pracy minimum 5 lat.
• Doświadczenie na stanowisku kierowniczym.
• Umiejętności menadżerskie i organizacyjne.
• Znajomość języka angielskiego.
• Doświadczenie zawodowe w instytucjach kultury.

Wymagania pożądane:
• Znajomość przepisów prawa dotyczących organizowania i prowadzenia działalności kulturalnej, ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, ustawy o finansach publicznych, w tym zasad gospodarki finansowej w instytucjach kultury, prawa pracy.
• Preferowane wyższe wykształcenie w dziedzinie konserwacji zabytków lub filmoznawstwa.
• Doświadczenie w pracy na kierowniczych stanowiskach w instytucjach kultury o podobnym profilu.
• Znajomość technicznych standardów w powierzonym obszarze.
• Znajomość anglojęzycznej terminologii specjalistycznej w zakresie digitalizacji i konserwacji zbiorów.
• Pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych.
• Sumienność, terminowość, skrupulatność.

Oferujemy

Oferujemy:
• Stabilne zatrudnienie.
• Zdobycie i wymianę doświadczeń w środowisku ekspertów.
• Dostęp do szkoleń, możliwe dofinansowanie kosztów studiów i rozwój zawodowy.
• Atrakcyjny pakiet socjalny (m.in. prywatna opieka medyczna, dofinansowanie zajęć sportowych, miejsce lub stojaki na rowery, dofinansowanie do wypoczynku, dofinansowanie wakacji dzieci, kawa i herbata w biurze, PPK).
• Nowoczesne, ergonomiczne miejsce pracy.

Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie aplikacji zawierającej CV w języku polskim oraz list motywacyjny długości maksymalnie jednej strony A4 z dopiskiem Z-Ca Dyrektora ds. Zbiorów i Digitalizacji na adres: rekrutacja@fina.gov.pl najpóźniej do 21.07.2024 r.
Informujemy, że zastrzegamy sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi kandydatami oraz do zakończenia rekrutacji w dowolnym terminie. Bardzo prosimy aby nadsyłane pliki nazywane były imieniem i nazwiskiem.

W aplikacji prosimy o dopisanie klauzuli:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji obecnego i przyszłych procesów rekrutacji prowadzonych przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny, zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).