Stanowisko

WOLONTARIAT W STOWARZYSZENIU “RODZINA PIAŚNICKA”

Umowa
staż / praktyki / wolontariat
Miasto
Piaśnica
Województwo
Pomorskie
Wykształcenie
policealne / średnie / wyższe / zawodowe
Czas trwania oferty

22.03 20.04

Słowa kluczowe
  • Administracja
  • Edukacja
  • Marketing
  • Nowe media

Opis stanowiska

Stowarzyszenie „Rodzina Piaśnicka” zajmuje się miejscem Pamięci Piaśnica, prowadzi działania ukierunkowane na inicjowanie i wspieranie projektów zmierzających do zachowania i upamiętnienia w społeczeństwie, a szczególnie wśród młodego pokolenia wiedzy o Ofiarach tragedii piaśnickiej. Podejmuje inicjatywy edukacyjne, kulturalne, popularyzatorskie i promujące wiedzę o historii Polski. Stowarzyszenie dba o Miejsce Pamięci Piaśnica poprzez realizację projektów mających na celu renowację grobów w Lasach Piaśnickich, celem uhonorowania i upamiętnienia zmarłych w czasie II wojny światowej oraz stworzenia miejsca pamięci dla przyszłych pokoleń.

Co robią wolontariusze Stowarzyszenia?

– Pomagają w organizacji wydarzeń
– Przygotowują materiały informacyjne dla uczestników wydarzeń
– Prowadzą działania w przestrzeni mediów społecznościowych i internetu
– Wspierają Stowarzyszenie w bieżących działaniach

Wymagania

Do kogo jest skierowane ogłoszenie?

– Uczniów szkół podstawowych, studentów, dorosłych, seniorów
– Zainteresowanych działaniem w obszarze historii i kultury polskiej
– Zainteresowanych współpracą przy organizacji wydarzeń oraz inicjatyw upamiętniających historię Piaśnicy
– Samodzielnych, dobrze zorganizowanych, odpowiedzialnych

Oferujemy

– Udział w wykładach, seminariach historycznych
– Nabycie wiedzy o historii Polski, Kaszub, historii związanej z Piaśnicą
– Nabycie doświadczenia przy organizacji wydarzeń i realizacji projektów
– Pracę w zgranym zespole i przyjaznej atmosferze
– Możliwość dalszej współpracy przy kolejnych projektach realizowanych przez Stowarzyszenie
– Wystawienie opinii o współpracy, rekomendacji
– Zaliczenie praktyk studenckich, stażu

Prosimy o przesłanie CV wraz z listem motywacyjnym na adres: biuro@fundacjasedlaka.pl, w tytule maila wpisując „WOLONTARIAT STOWARZYSZENIE RODZINA PIAŚNICKA”.

W aplikacji należy zawrzeć klauzulę: “Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundację Sedlaka w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.”
Osoby poniżej 18 lat prosimy o dołączenie pisemnej zgody rodzica/opiekuna prawnego na działanie w wolontariacie.

Pytania prosimy kierować na adres: biuro@fundacjasedlaka.pl, sprawę prowadzi pani Karolina Miśkiewicz, tel. 519415103