Roczny staż wolontariacki w Niemczech w ramach programu Bundesfreiwilligendienst (BFD) dla osób w wieku 18-30 lat

Umowa
staż / praktyki / wolontariat
Wynagrodzenie

2000—2000 PLN netto

Miasto
Zgorzelec / Görlitz
Województwo
Dolnośląskie
Wykształcenie
policealne / średnie / wyższe / zawodowe
Czas trwania oferty

06.03 31.08

Słowa kluczowe
  • Edukacja
  • Muzeum
  • Muzyka
  • Nowe media
  • Zarządzanie projektem

Opis stanowiska

Staż trwa od 01.09.2023 r.do 31.08.2023 r.

Zadania podczas stażu to:
- pomoc w organizacji projektów i innych wydarzeń, zgodnie
z całorocznym programem organizacji, w tym np.:
Międzynarodowe Dni Messiana, Worcation (międzynarodowy
workcamp młodzieżowy), Kindermiasto (projekt dla dzieci z Polski i Niemiec);
- pomoc w bieżących pracach stowarzyszenia;
- możliwość realizacji własnych pomysłów projektowych (zgodnych
z misją i celami Meetingpoint).

Wymagania

- otwartość,
- kreatywność,
-odpowiedzialność,
- umiejętność pracy zespołowej

Oferujemy

- stałe wsparcie mentora/mentorki, współpracowników oraz
koordynatorów
- 35 godzin pracy/tygodniowo + 5 godzin/tygodniowo na naukę języka
niemieckiego
- kieszonkowe w wysokości 550 €/mies.
- ubezpieczenie zdrowotne oraz społeczne (opłacenie składki
emerytalnej) w ramach niemieckiego systemu ubezpieczeń.

Aby aplikować na staż, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostepny na stronie www.motyka.org.pl i odesłać go wraz z CV i listem motywacyjnym (w j. polskim oraz niemieckim lub angielskim) na adres motyka.torun@gmail.com