Stanowisko

Starszy Archiwista

Umowa
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

13.01 28.01

Słowa kluczowe
  • Biblioteka
  • Film
  • Muzeum
  • Nowe media
  • Sztuka

Opis stanowiska

Do zakresu obowiązków Pracownika będzie należało:
• Prace związane z archiwizacją i przechowywaniem zbiorów filmowych i okołofilmowych;
• Przestrzeganie właściwych warunków przechowywania, archiwizowania, udostępniania i transportu zbiorów oraz procedur dotyczących bezpiecznego przechowywania zbiorów;
• sporządzanie w Centralnym Katalogu Repozytorium Cyfrowego opisów obiektów ze zbiorów FINA, nabytków oraz opisów koniecznych przy ich udostępnianiu;
• znakowanie obiektów numerami inwentarzowymi;
• opracowanie raportów i sprawozdań dotyczących powierzonych zadań oraz materiałów na potrzeby sprawozdawczości i promocji tych zadań;
• udział w warsztatach, konferencjach i innych formach szkoleń, dotyczących problematyki archiwizacji i przechowywania zbiorów.

Wymagania

Wymagania:
• Wykształcenie wyższe kierunkowe tj. archiwistyczne, historyczne lub filmoznawcze;
• Minimum 3-letnie doświadczenie w pracy w muzeum lub archiwum;
• Znajomość podstawowych zagadnień związanych z przechowywaniem materiałów filmowych, okołofilmowych i fotograficznych;
• Umiejętność posługiwania się pakietem Microsoft Office;
• Umiejętność pracy samodzielnej oraz współpracy i łatwość nawiązywania relacji ze współpracownikami.
Mile widziane:
• znajomość języka angielskiego lub innego: rosyjskiego, niemieckiego, francuskiego na poziomie komunikatywnym

Oferujemy

Oferujemy:
• umowę o pracę w nowoczesnej instytucji kultury,
• pracę w zaangażowanym zespole,
• możliwość rozwoju zawodowego,
• uczestnictwo w ciekawych wydarzeniach kulturalnych
• grupowe ubezpieczenie na życie,
• dodatkową opiekę medyczną,
• karnety sportowe.

Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie CV i listu motywacyjnego do 28.01.2022 na adres: katarzyna.pollok@fina.gov.pl, wpisując w temacie wiadomości nazwę stanowiska,
tj. Starszy Archiwista
Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi kandydatami.
W CV prosimy o dopisanie klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE(RODO)".