Stanowisko

Specjalistka/ Specjalista ds. Zbiorów Filmowych

Umowa
etat
Wynagrodzenie

5000—6000 PLN brutto

Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

08.12 15.12

Słowa kluczowe
  • Muzeum

Opis stanowiska

Zadania główne:
1. Inwentaryzacja zbiorów filmowych zgromadzonych w Kolekcji MSN oraz wyświetlanych w repozytoriach cyfrowych online
2. Koordynacja zawierania umów licencyjnych w zakresie zbiorów filmowych
3. Pozyskiwanie i udostępnianie zbiorów cyfrowych zgodnie z przepisami prawa i procedurami wewnętrznymi MSN
4. Koordynacja badań oraz tworzenia tekstów opisowych na temat zbiorów filmowych MSN
5. Obsługa kwerend w zakresie zbiorów filmowych
6. Inicjowanie programów badawczych i wystawienniczych w zakresie zbiorów filmowych
7. Współpraca z zespołem kuratorskim MSN oraz zespołem Kina MSN w ramach organizacji programu muzeum
8. Opracowanie raportów i sprawozdań dotyczących powierzonych zadań oraz materiałów na potrzeby sprawozdawczości i promocji tych zadań
9. Współpraca z innymi komórkami organizacyjnymi MSN w realizacji powierzonych zadań
10. Nadzór nad realizacją prac zlecanych podmiotom zewnętrznym

Zadania pomocnicze i okresowe
1. Udział w warsztatach, konferencjach i innych formach szkoleń, dotyczących problematyki filmu artystycznego
2. Pełnienie funkcji kuriera muzealnego

Wymagania

• Wyższe magisterskie: dyplom ukończenia studiów z zakresu historii sztuki, filmoznawstwa, muzealnictwa, kulturoznawstwa lub innych studiów humanistycznych
• Minimum 3 lata udokumentowanego doświadczenia w pracy w instytucji kultury
• Znajomość zagadnień związanych z tworzeniem baz danych oraz systemów inwentaryzacji
• Praktyczne doświadczenie w pracy ze zbiorami filmowymi lub fotograficznymi

Mile widziane:

• Doświadczenie w zarządzaniu budżetem w ramach realizowanych zadań.
• Doświadczenie w pracy z artystami, kuratorami sztuki i autorami tekstów o sztuce
• Doświadczenie w gromadzeniu zbiorów audiowizualnych.

Poszukujemy osoby:
• Komunikatywnej.
• Posiadającej umiejętności planowania, pracy pod presją czasu, organizacji pracy własnej.
• Asertywnej.
• O nieszablonowym myśleniu i rozwiązywaniu problemów.

Oferujemy

• zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
• wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 5000-6000 zł brutto (zależne od posiadanego doświadczenia),
• wewnętrzne szkolenia rozwojowe,
• przeniesienie siedziby Muzeum do prestiżowej lokalizacji na Placu Defilad (planowany termin w 2024 r.),
• dopłaty do wypoczynku z ZFŚS,
• pakiet medyczny (częściowo finansowany przez Pracodawcę),
• po okresie próbnym legitymacja służbowa umożliwiająca darmowe wejścia do muzeów w Polsce,
• zniżka na kawę w Kawiarni Kawa Popularna w naszym Muzeum,
• zniżka w Naszym M Sklepie na książki i katalogi, pocztówki, plakaty do wystaw,
• możliwość poznania ciekawych osób z obszaru kultury, sztuki i mediów,
• panuje u nas atmosfera wzajemnego wsparcia, szczególnie podczas okresu próbnego,
• mówimy sobie po imieniu,
• Pies w biurze? Czemu nie – my jesteśmy otwarci https://www.instagram.com/pieski_w_msn/
• a po pracy wiosła w dłoń – zapraszamy do Koła Wioślarskiego

Zastrzegamy sobie prawo do kontaktowania się tylko z wybranymi kandydatami / kandydatkami. W kolejnych etapach procesu rekrutacji przewidujemy możliwość sprawdzenia praktycznych umiejętności kandydatów na podstawie próbek pracy.