Stanowisko

Specjalistka/Specjalista ds. dokumentacji dziedzictwa

Umowa
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

18.08 30.09

Słowa kluczowe
  • Film
  • Fotografia
  • Muzeum

Opis stanowiska

Do głównych zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku będzie należało między innymi:
• inwentaryzacja oraz tworzenie baz danych ze zbioru fotografii i dokumentów Działu Dokumentacji Dziedzictwa
• porządkowanie i opracowywanie zbioru fotografii
• opracowanie metadanych przed umieszczeniem zbiorów w repozytorium cyfrowym ŻIH
• udostępnianie zbiorów
• prowadzenie kwerend archiwalnych
• prowadzenie korespondencji oraz udzielanie konsultacji dotyczących zbioru fotografii
oraz zw. z dziedzictwem żydowskim
• obsługa czytelników i innych gości korzystających ze zbiorów Działu Dokumentacji Dziedzictwa
• przygotowywanie oficjalnej korespondencji.

Wymagania

Wymagania niezbędne:
• wykształcenie o kierunku humanistycznym
• bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
• umiejętność obsługi komputera; znajomość programów pakietu MS Office
• brak przeciwskazań lekarskich do pracy w magazynach archiwalnych i z dokumentami archiwalnymi
• umiejętność pracy w zespole
• otwartość w kontaktach z ludźmi
• sumienność, rzetelność, precyzyjność
Wymagania dodatkowe:
• zainteresowanie historią i kulturą Żydów polskich

Oferujemy

Forma zatrudnienia: umowa o pracę
Miejsce pracy: siedziba ŻIH
Stanowisko pracy: praca przy komputerze.

Oferujemy:
• możliwość pracy przy jednym z największych repozytoriów związanych z historią i kulturą żydowską
• rozwój w zakresie historii i dziedzictwa Żydów polskich
• pracę w wykwalifikowanym zespole
• przyjazną atmosferę pracy

Rekrutacja: proces dwuetapowy. Etap pierwszy – przesłanie CV, listu motywacyjnego z załączoną Zgodą na przetwarzanie danych osobowych i ocena formalna złożonych aplikacji. Wybrane osoby spełniające wymagania zostaną̨ zaproszone do udziału w drugim etapie rekrutacji, czyli rozmowie kwalifikacyjnej w siedzibie ŻIH.

Dokumenty prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@jhi.pl do 16.09.2022 r. Planowany czas rozpoczęcia pracy: grudzień 2022 r. W tytule wiadomości prosimy podać „Rekrutacja – specjalista (dokumentacja dziedzictwa)”.
Informujemy, że skontaktujemy się jedynie z kandydatami/kandydatkami wybranymi na podstawie otrzymanych aplikacji do dnia 30.09.2022 r.

Prosimy o umieszczenie w zgłoszeniach klauzuli: „Oświadczam, iż wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Żydowski Instytut Historyczny im E. Ringelbluma w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji do pracy w ŻIH. Jestem świadoma/y posiadania prawa do cofnięcia udzielonej zgody, dostępu do moich danych i ich poprawiania.”