Stanowisko

Specjalista_Specjalistka w Dziale Zbiorów Cyfrowych i IT

Umowa
etat
Wynagrodzenie

4900—4900 PLN brutto

Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Czas trwania oferty

09.07 31.07

Słowa kluczowe
  • Biblioteka
  • Fotografia
  • IT
  • Literatura
  • Muzeum
  • Nowe media
  • Obsługa techniczna
  • Sztuka

Opis stanowiska

Do głównych zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku będzie należało między innymi:

1. Skanowanie zbiorów zgodnie z planem digitalizacyjnym Instytutu.
2. Dbałość o jakość wykonywanych skanów zgodnie z ustalonymi wymaganiami graficznymi.
3. Kontrola jakości skanów.
4. Archiwizacja skanów na macierzach dyskowych.
5. Tworzenie PDFów i jpgów na podstawie skanów.
6. Dbałość o zapewnienie bezpieczeństwa zbiorów skierowanych do Pracowni Digitalizacji.
7. Współpraca z pracownikami Biblioteki, Pracowni Konserwacji, Archiwum i Działu Sztuki przy przygotowywaniu zbiorów skierowanych do digitalizacji.
8. Wykonywanie innych poleceń przełożonych i Dyrekcji.
9. Współdziałanie z innymi pracownikami oraz prowadzenie wspólnych prac nad określonymi zadaniami realizowanymi przez Instytut.

Wymagania

Wymagania:
• umiejętność obsługi komputera,
• znajomość programów pakietu MS Office,
• brak przeciwskazań lekarskich do pracy w magazynach archiwalnych i z dokumentami archiwalnymi,
• umiejętność pracy w zespole,
• sumienność, dokładność, rzetelność.

Dodatkowym atutem będzie:
• doświadczenie zawodowe: co najmniej 1 rok na podobnym stanowisku,
• znajomość zagadnień związanych z instytucjami kultury.

Oferujemy

Oferujemy:
• pracę w najstarszej publicznej instytucji żydowskiej w Polsce,
• możliwość nauki języka jidysz,
• możliwość korzystania i wypożyczania książek z biblioteki Instytutu,
• poszerzenie wiedzy na temat kultury i historii Żydów w Polsce,
• przyjazną atmosferę pracy,
• dogodną lokalizację w centrum Warszawy.

Rekrutacja: proces dwuetapowy. Etap pierwszy – przesłanie CV z załączoną Zgodą na przetwarzanie danych osobowych i ocena formalna złożonych aplikacji. Wybrane osoby spełniające wymagania zostaną̨ zaproszone do udziału w drugim etapie rekrutacji, czyli rozmowie kwalifikacyjnej w siedzibie ŻIH.

Dokumenty prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@jhi.pl do 31.07.2024 r. Planowany czas rozpoczęcia pracy: sierpień–wrzesień 2024 r. W tytule wiadomości prosimy podać „Rekrutacja – Zbiory cyfrowe”. Informujemy, że skontaktujemy się jedynie z kandydatkami/kandydatami wybranymi na podstawie otrzymanych aplikacji do dnia 31.08.2024 r.

Prosimy o umieszczenie w zgłoszeniach klauzuli: „Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Żydowski Instytut Historyczny im Emanuela Ringelbluma w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji do pracy w ŻIH. Jestem świadoma/y posiadania prawa do cofnięcia udzielonej zgody, dostępu do moich danych i ich poprawiania”.
Z postępowania zostaną wyłączone osoby nie spełniające przedstawionych wymagań. ŻIH zastrzega sobie prawo odwołania procesu rekrutacji bez podania przyczyny.