Stanowisko

SPECJALISTA W DZIALE WYSTAW

Umowa
etat
Wynagrodzenie

4290—5000 PLN brutto

Miasto
Szczecin
Województwo
Zachodniopomorskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

01.02 31.03

Słowa kluczowe
  • Muzeum

Opis stanowiska

Do głównych zadań na ww. stanowisku będzie należało:

- przygotowywanie projektów ekspozycji stałych i czasowych oraz ich realizacja,
- opracowywanie materiałów i tekstów do wydawnictw,
- pozyskiwanie i opracowywanie zbiorów,
- przygotowywanie wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć ze środków unijnych lub ministerialnych,
- prowadzenie bieżącej korespondencji,
- współpraca z innymi Działami Zamku Książąt Pomorskich.

Wymagania

Wymagania niezbędne:

- wykształcenie wyższe kierunkowe – historia sztuki,
- umiejętność pisania i redagowania tekstów,
- znajomość języka niemieckiego lub angielskiego w mowie i piśmie.

Wymagania dodatkowe:

- znajomość języka niemieckiego pozwalająca na zrozumienie źródeł niemieckojęzycznych,
- znajomość historii i kultury Księstwa Pomorskiego.

Oferujemy

Oferujemy:

- zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin,
- wynagrodzenie zasadnicze stosowne do posiadanych kwalifikacji,
- przyjazne środowisko pracy,
- możliwość rozwoju zainteresowań badawczych związanych z historią zamku książęcego w Szczecinie oraz historią książąt pomorskich z dynastii Gryfitów,
- możliwość podnoszenia kwalifikacji poprzez szkolenia, kursy, itp.

Kandydaci winni składać CV w siedzibie Zamku przy ul. Korsarzy 34 (wejście A) w kancelarii Zamku Książąt Pomorskich pok. 206 lub e-mailem: zamek@zamek.szczecin.pl do 31 marca 2023 r.