Stanowisko

Specjalista w Dziale Ekspozycji i Wystaw Czasowych

Umowa
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Czas trwania oferty

21.02 15.03

Słowa kluczowe
  • Muzeum

Opis stanowiska

• przygotowywanie scenariuszy i tworzenie wystaw
• przeprowadzanie kwerend w muzeach, archiwach, bibliotekach i prywatnych zbiorach oraz pozyskiwanie obiektów na potrzeby tworzonych wystaw
• wykonywanie dokumentacji fotograficznej i filmowej na potrzeby tworzonych wystaw i do zasobów prowadzonego Archiwum Historii Mówionej
• współpraca z innymi działami Stacji Muzeum w celu realizacji wystaw czasowych oraz nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z instytucjami zewnętrznymi
• współpraca przy organizacji wydarzeń, imprez, konferencji oraz seminariów wynikających z zadań statutowych Stacji Muzeum
• w wyniku dodatkowych potrzeb pracodawcy - obsługa merytoryczna zwiedzających

Wymagania

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy: n i e z b ę d n e
• wykształcenie średnie i 4 letni staż pracy lub wykształcenie wyższe i 2 letni staż pracy
• doświadczenie w pracy przy opracowywaniu i realizacji wystaw

Wymagania dodatkowe:
• zainteresowanie kolejnictwem
• kreatywność, samodzielność
• umiejętność pracy w zespole, odpowiedzialność, sumienność, rzetelność
• umiejętność pracy pod presją czasu, umiejętność planowania i organizacji pracy
• umiejętność podejmowania decyzji w zakresie rozwiązywania bieżących problemów technicznych i merytorycznych
• komunikatywna znajomość języka angielskiego lub rosyjskiego lub niemieckiego w stopniu umożliwiającym sprawne komunikowanie, czytanie dokumentacji oraz prowadzenie korespondencji
• wysoka kultura osobista
• dodatkowym atutem będzie dobra znajomość programów graficznych
• znajomość obsługi systemu operacyjnego Windows, pakietu MS Office

Oferujemy

• stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
• przyjazną atmosferę pracy
• zdobycie i wymianę doświadczeń w środowisku ekspertów
• dostęp do szkoleń

Warunki aplikowania

 CV podpisane odręcznie,
 list motywacyjny,
 kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
 kopie dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe (dokumenty zawierające informacje potwierdzające okres zatrudnienia, obszar i rodzaj wykonywanych zadań),
 oświadczenie o posiadanym obywatelstwie,
 oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych,
 oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji,
 w przypadku osób nieposiadających obywatelstwa polskiego - kopia dokumentu potwierdzającego znajomość języka polskiego zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z 23.04.2009 r. w sprawie określenia rodzajów dokumentów potwierdzających znajomość języka polskiego przez osoby nieposiadające obywatelstwa polskiego,

 w przypadku ukończenia studiów wyższych na uczelni zagranicznej, prosimy o przesłanie kopii potwierdzenia uznania dyplomu przez Departament Nadzoru i Organizacji Szkolnictwa Wyższego w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego lub nostryfikacji dyplomu oraz tłumaczenie przysięgłe dyplomu,
 w przypadku dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe sporządzonych w języku obcym prosimy o załączenie tłumaczenia na język polski.

Dokumenty należy składać w terminie do dnia 15 marca 2024 roku do godz. 10.00
(decyduje data wpływu) skanem na adres mailowy: kadry@stacjamuzeum.pl
lub pod adresem:
Stacja Muzeum, ul. Towarowa 3, 00-811 Warszawa,
z dopiskiem na kopercie specjalista 4/2024