Stanowisko

Specjalista/Specjalistka ds. inwentaryzacji zbiorów

Umowa
etat
Wynagrodzenie

4500—5500 PLN brutto

Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

21.07 15.08

Słowa kluczowe
  • Muzeum

Opis stanowiska

1. prowadzenie ewidencji i inwentarza zbiorów MGW (księgi wpływów, księgi inwentarzowej muzealiów, księgi depozytów, kart inwentarzowych, konserwatorskich stanów zachowania dzieł)
2. udział w pozyskiwaniu obiektów do zbiorów MGW (kontakt z oferentami, przygotowanie dokumentów, kwerendy, odbiór obiektów, ekspertyzy)
3. przygotowywanie i prowadzenie spraw wraz z dokumentacją dotyczącą obiektów
4. opieka nad właściwym przechowywaniem obiektów
5. sporządzanie okresowych sprawozdań dotyczących stanu inwentarzowego kolekcji Muzeum
6. ścisła współpraca z konserwatorami
7. praca w systemie inwentaryzacyjnym MUZA i udział w pracach modelujących i aktualizujących system oraz elektroniczną bazę danych
8. współpraca przy tworzeniu zbiorów cyfrowych
9. samodzielne prowadzenie spraw właściwych zakresowi pracy w Dziale Zbiorów

Wymagania

- wiedza związana z ewidencją i inwentaryzacją zbiorów
- znajomość języka angielskiego
- mile widziana znajomość języka niemieckiego i hebrajskiego
- umiejętność pracy w systemach służących inwentaryzacji zbiorów
- obsługa biurowych narzędzi komputerowych

Doświadczenie i umiejętności:
- doświadczenie na podobnym stanowisku
- wykształcenie wyższe humanistyczne (preferowana historia sztuki, historia, kulturoznawstwo, muzealnictwo)
- dobra organizacja czasu pracy
- samodzielność w wykonywaniu zadań
- gotowość do poszerzania wiedzy w zakresie muzealnictwa
- umiejętność obsługi pakietu Office
- dokładność, skrupulatność, obowiązkowość
- komunikatywność i umiejętność pracy w zespole

Oferujemy

Oferujemy:
- umowę o pracę na pełny etat
- atrakcyjne wynagrodzenie
- możliwość podwyższania kwalifikacji
- pracę w małym zespole w atrakcyjnym komunikacyjnie miejscu w Centrum Warszawy

List motywacyjny i CV z podanym przebiegiem nauki i pracy zawodowej. Aplikacje prosimy nadsyłać w terminie do15 września 2023 roku na adres: praca@1943.pl, umieszczając w temacie wiadomości kod: SPECJALISTA DS. INWENTARYZACJI ZBIORÓW