Stanowisko

specjalista/ specjalistka ds. edukacji

Umowa
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

12.07 31.07

Słowa kluczowe
  • Edukacja

Opis stanowiska

Podstawowy zakres obowiązków obejmuje:
1. przygotowanie i organizacja działań w zakresie oferty edukacyjnej dla różnych grup wiekowych, a w szczególności szkół, przedszkoli, „uniwersytetów trzeciego wieku”,
2. prowadzenie kalendarza zajęć edukacyjnych,
3. współpraca ze szkołami i innymi placówkami zewnętrznymi,
4. prowadzenie zajęć edukacyjnych oraz organizacja wykładów i warsztatów dla grup szkolnych, uczestników indywidualnych i rodzin,
5. organizacja konkursów dla dzieci i młodzieży szkolnej na temat życia i działalności naukowej Marii Skłodowskiej-Curie,
6. organizacja udziału muzeum w cyklicznych wydarzeniach a w szczególności akcji Zima w mieście, Lato w mieście, Noc Muzeów oraz współpraca z podmiotami zewnętrznymi w tym zakresie
7. oprowadzanie zwiedzających po ekspozycji stałej i prezentacja zwiedzającym wystaw czasowych,
8. opracowywanie wydawnictw oraz pakietów edukacyjnych i popularyzatorskich dla różnych grup wiekowych (np. edukacyjnych przewodników po wystawach),
9. prowadzenie badań ankietowych dotyczących oferty edukacyjnej muzeum,
10. współpraca z innymi pracownikami przy opracowaniu i przygotowaniu wystaw czasowych, wydarzeń kulturalnych i cyklicznych popularyzujących wiedzę na temat życia i działalności naukowej Marii Skłodowskiej-Curie,
11. monitorowanie możliwości uzyskania dofinansowania ze źródeł zewnętrznych, opracowywanie wniosków i aplikacji dla projektów w zakresie działalności edukacyjnej przewidzianych do współfinansowania ze źródeł zewnętrznych oraz sprawozdań merytorycznych z ich realizacji,
12. opracowywanie analiz i sprawozdań z realizacji powierzonych zadań w terminach i formie ustalonej przez Dyrektora oraz gromadzenie danych statystycznych z działalności edukacyjnej,

Wymagania

Od kandydatów oczekujemy:
• wykształcenia wyższego;
• znajomości języka angielskiego;
• komunikatywności i zaangażowania,
• umiejętności działania w zespole;
• obowiązkowości i bardzo dobrej organizacji pracy;
• otwartości na nowe wyzwania;
• dyspozycyjności.

Mile widziane:
• doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w instytucji kultury;

Oferujemy

Oferujemy:
• zatrudnienie w stabilnej instytucji;
• umowę o pracę na cały etat;
• miłą atmosferę pracy;
• możliwość szkoleń.

Prosimy o przesłanie do dnia 31 lipca 2021 r. C.V. ze zdjęciem, listu motywacyjnego oraz podpisanej klauzuli RODO (do pobrania na stronie: mmsc.waw.pl zakładka Biuletyn Informacji Publicznej) na adres e-mail: biuro@mmsc.waw.pl. Zastrzegamy sobie prawo skontaktowania się tylko z wybranymi kandydatami.