Stanowisko

Specjalista ds. zarządzania zasobami cyfrowymi

Umowa
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

30.03 19.04

Słowa kluczowe
  • Film
  • Nowe media
  • Sztuka

Opis stanowiska

- praca przy administracyjnym przechowywaniu informacji dla zbiorów filmowych i audiowizualnych FINA;
- selekcja i klasyfikacja danych i plików w systemie cyfrowego archiwum FINA;
- wsparcie w zakresie nadzoru i codziennej obsługi bazy danych FINA;
- współpraca w procesie obsługi zamówień zewnętrznych FINA;
- wsparcie procesu akcesji zbiorów filmowych i audiowizualnych oraz sprawdzanie poprawności odbieranych mediów;
- wsparcie w procesie projektowania architektury danych bazy danych FINA;
- import danych oraz nadzór procesu archiwizacji zasobów cyfrowych FINA.

Wymagania

- wykształcenie – studia uniwersyteckie lub równorzędna szkoła wyższa; preferowane kierunki to kulturoznawstwo, filmoznawstwo; obsługa baz danych, postprodukcja lub zarządzanie mediami;
- doświadczenie: co najmniej 1 rok doświadczenia w pracy przy obsłudze stron internetowych zawierających materiały video(i/lub) 1 rok pracy w instytucji kultury lub firmie związanej z sektorem audiowizualnym lub filmowym;
- kompetencje komunikacyjne oraz łatwość nawiązywania i utrzymywania kontaktów;
- wysoka kultura osobista oraz gotowość do ciągłej nauki;
- bardzo dobra organizacja pracy i umiejętność pracy pod presją czasu.

Pożądana wiedza z zakresu:
- znajomości cyfrowych formatów video i audio oraz standardów przechowywania danych audiowizualnych (normy CEN);
- mile widziana znajomość podstaw procesów projektowania użytkowego oraz wiedza z zakresu historii filmu i telewizji;
- mile widziana wiedza dotycząca analogowych i cyfrowych nośników filmowych.

Oferujemy

- umowa o pracę w nowoczesnej instytucji kultury;
- praca w zaangażowanym i rozwijającym się zespole
- szkolenia w zakresie obsługi nowoczesnych technologii oraz technik projektowania użytkowego;
- grupowe ubezpieczenie na życie;
- dodatkowa opieka medyczna;
- karnety sportowe

Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie aplikacji zawierającej list motywacyjny i CV na adres: Joanna.Kaliszewska@fina.gov.pl Informujemy, iż zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi kandydatami

W aplikacji prosimy o dopisanie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu tej oraz przyszłych rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)).