Stanowisko

specjalista ds. projektów wystawienniczych

Umowa
Miasto
Oświęcim
Województwo
Małopolskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

09.02 06.03

Słowa kluczowe
  • Grafika
  • Muzeum

Opis stanowiska

• Koordynowanie projektów wystawienniczych i prowadzenie prac zgodnych z programem działu
• Prowadzenie dokumentacji związanej z realizowanymi projektami wystawienniczymi
• prowadzenie prac koncepcyjnych przy tworzeniu wystaw czasowych i objazdowych
• przygotowywanie projektów graficznych wystaw lub projektów poszczególnych elementów wystaw w tym wizualizacji
• Przygotowywanie zapytań ofertowych i dokonywanie rozeznania rynku w związku z zamówieniami realizowanymi przez wystawiennictwo. Prowadzenie pełnej dokumentacji związanej z realizacją tych działań.
• Przygotowywanie dokumentacji i przeprowadzanie pełnej produkcji wystawy w oparciu o ścisłą współpracę z pracownikami Muzeum i firmami zewnętrznymi od projektu wystawy po nadzór nad wykonawcami, do ostatecznego odbioru wystawy.
• współpraca z instytucjami z zewnątrz w ramach organizacji wystaw czasowych spoza Muzeum na terenie Miejsca Pamięci
• dbałość o odpowiedni poziom wystaw prezentowanych na terenie Muzeum, dokonywanie poprawek i retuszy
• przygotowywanie projektów graficznych na potrzeby wystawiennictwa oraz Muzeum
• Przygotowywanie tabliczek informacyjnych związanych z bieżącą pracą PMA-B
• Prowadzenie samochodu służbowego lub prywatnego do celów służbowych
• Posługiwanie się językiem angielskim na poziomie B2 (średniozaawansowany) w ramach obowiązków służbowych przy weryfikacji tekstów, tworzeniu wystaw, otrzymywaniu pism i przygotowywaniu odpowiedzi oraz prowadzenia korespondencji i rozmów telefonicznych w ramach kontaktów z instytucjami i partnerami zagranicznymi,
• wykonywanie innych czynności zleconych przez przełożonych związanych z funkcjonowaniem Muzeum, zgodnych z przepisami prawa i umową

Wymagania

• ukończone studia wyższe
• znajomość języka angielskiego na poziomie nie niższym niż B2,
• biegła obsługa MS Office,
• obsługa programów: Corel Draw, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe InDesign
• Minimum roczne doświadczenie na stanowisku grafika lub związanej z projektami graficznymi
• prawo jazdy kat. B,
• bardzo dobra organizacja pracy,
• inicjatywa, samodzielność i kreatywność,
• gotowość do wyjazdów służbowych,
• biegła znajomość języka polskiego jako obcego (dotyczy cudzoziemców).

Oferujemy

umowę o pracę

Życiorys wraz z listem motywacyjnym oraz portfolio lub wybranym przygotowanym przez siebie projektem graficznym należy przesłać na adres: zuzanna.janusik@auschwitz.org
Termin składania ofert: od 3 lutego 2022 r. do skutecznego zakończenia naboru
Osoba do kontaktu: Zuzanna Janusik tel. 33 844 80 91.
Każda złożona aplikacja musi zawierać poniższą klauzulę:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie moich danych osobowych dla celów prowadzenia tej i kolejnych rekrutacji w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016), oraz Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2019 poz. 1781 t.j. póz. zm.)

Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi osobami.