Stanowisko

Specjalista ds. programowych

Umowa
etat
Wynagrodzenie

3600—3800 PLN brutto

Miasto
Łódź
Województwo
Łódzkie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

17.10 13.11

Słowa kluczowe
  • Muzeum

Opis stanowiska

Zakres zadań wykonywanych na proponowanym stanowisku:
1) Organizacja i koordynacja działalności wystawienniczej i wydawniczej Muzeum;
2) Przygotowywanie harmonogramów realizacji wystaw stałych, czasowych i wydawnictw;
3) Realizacja i nadzór nad przyznanymi budżetami wystaw, wydarzeń i wydawnictw;
4) Na podstawie harmonogramów uzgadnianie terminów i zakresu poszczególnych ekspozycji
w aspekcie technicznym i materiałowym oraz preliminarzy finansowych;
5) Organizacja montażu i demontażu wystaw stałych, czasowych i objazdowych w ścisłej współpracy z Działem Administracyjno-Technicznym;
6) Korespondencja w zakresie koordynacji wystaw stałych, czasowych i objazdowych
z wyjątkiem kwerend i protokołów wypożyczeń;
7) Współuczestniczenie w organizacji transportu obiektów muzealnych związanego
z wystawami stałymi, czasowymi i objazdowymi;
8) Opracowywanie umów z partnerami zewnętrznymi, dotyczących przejmowania
lub wspólnego przygotowywania wystaw stałych, czasowych i objazdowych;
9) Opracowywanie planów wydawniczych Muzeum w zakresie wydawnictw ciągłych; katalogów zbiorów i wystaw stałych, czasowych i objazdowych, informatorów i przewodników, folderów
i akcydensów;
10) Prowadzenie prac związanych z realizacją wydawnictw, w tym z ich redakcją językową
i techniczną, a w przypadku zlecania prac redakcyjnych na zewnątrz nadzór nad ich wykonaniem;
11) Przygotowywanie umów z autorami i grafikami oraz nadzór nad ich wykonaniem;
12) Nadzór nad drukiem wydawnictw na każdym etapie jego realizacji;
13) Współpraca z jednostkami organizacyjnymi i komórkami organizacyjnymi Muzeum w zakresie realizacji wystaw stałych, czasowych i objazdowych;

Wymagania

Warunki pracy:
• Rodzaj umowy – umowa o pracę
• Wymiar – 1/1 etatu
• Ilość wolnych miejsc pracy - 1
• Miejsce wykonywania pracy – Łódź
• Miejsce w strukturze organizacyjnej – Dział Programowy
• Termin składania ofert – do 13.11.2022 r.
• Planowany termin rozpoczęcia pracy – listopad/grudzień 2022 r. (termin może ulec zmianie
w zależności od wyników naboru)
Wymagania niezbędne:
1. Wykształcenie wyższe;
2. Umiejętność pracy w zespole;
3. Bardzo dobra znajomość obsługi komputera;
4. Umiejętność planowania zadań w ramach pracy rocznej i dłuższej;
5. Umiejętność pracy pod presją czasu i zadań;
6. Dokładność, zaangażowanie, rzetelność i terminowość w wykonywaniu obowiązków.

Kryteria dodatkowe:
1. Doświadczenie w pracy w instytucjach kultury.

Oferujemy

Oferujemy:
• zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę;
• możliwość udziału w ciekawych wydarzeniach kulturalnych.

Warunki aplikowania

Sposób aplikacji
Wymagane dokumenty:
• list motywacyjny;
• CV - opatrzony podpisanym oświadczeniem kandydata:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich ww. danych osobowych dla potrzeb rekrutacji na stanowisko specjalista ds. programowych przez Muzeum Miasta Łodzi z siedzibą w Łodzi
ul. Ogrodowa 15 zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/697 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE oraz ustawą z dnia 10.05.2018 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U z 2019 poz. 1781).
Dokumenty powinny być sporządzone w języku polskim i podpisane przez kandydata.
Dokumenty należy dostarczyć do dnia 13.11.2022 r. osobiście lub pocztą na adres: Muzeum Miasta Łodzi ul. Ogrodowa 15, 91-065 Łódź (decyduje data faktycznego wpływu do instytucji) lub na adres mailowy m.kowalczyk@muzeum-lodz.pl.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: 42 254 90 13 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.
Muzeum Miasta Łodzi skontaktuje się tylko z wybranymi kandydatami. Kandydaci zostaną powiadomieni o rozmowie kwalifikacyjnej telefonicznie lub mailowo.

Procedura naboru:
Proces rekrutacji na wyżej wymienione stanowisko będzie dwuetapowy.
1. Etap - polega na sprawdzeniu i ocenie wymagań formalnych oraz dodatkowych na podstawie nadesłanych aplikacji.
2. Etap - rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi kandydatami.

Uwaga!
1. Aplikacje, które wpłyną po upływie wskazanego terminu lub niekompletne, nie będą rozpatrywane.
2. Muzeum zastrzega sobie prawo odwołania lub przedłużenia procedury naboru w każdym terminie.
3. Muzeum zastrzega sobie prawo kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.
4. Muzeum zastrzega sobie prawo niewybrania żadnego z kandydatów.
5. Muzeum zastrzega sobie prawo zatrudnienia wybranego kandydata na innym niż podane w ogłoszeniu stanowisku, po spełnieniu odpowiednich wymagań kwalifikacyjnych wynikających z przepisów prawa.