Stanowisko

Specjalista ds. merytorycznych (edukacji i promocji)

Umowa
etat
Wynagrodzenie

4300—4500 PLN brutto

Miasto
Katowice
Województwo
Śląskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

09.03 25.03

Słowa kluczowe
  • Edukacja
  • Muzeum

Opis stanowiska

Podstawowe obowiązki:
- oprowadzanie grup turystycznych, szkolnych, indywidualnych zwiedzających,
- współtworzenie oferty edukacyjnej Panteonu Górnośląskiego,
- wspieranie działań promocyjnych instytucji,
- opracowywanie biogramów osób zasłużonych Panteonu Górnośląskiego,
- udział w konferencjach naukowych i sympozjach, a także ich organizowanie,
- współpraca w zakresie prowadzenia dokumentacji i archiwum,
- współpraca w przygotowywaniu wystaw i towarzyszących im wydawnictw,
- sporządzanie planów i sprawozdań.

Wymagania

Wymagania:
- wykształcenie wyższe magisterskie – z zakresu studiów humanistycznych (preferowane kierunki: historia, kulturoznawstwo, teologia, socjologia, historia sztuki),
- bardzo dobra znajomość kultury i historii Górnego Śląska,
- bardzo dobra znajomość języka angielskiego, drugi język (szczególnie niemiecki) będzie dodatkowym atutem,
- doświadczenie w oprowadzaniu grup turystycznych (w tym zagranicznych), prowadzeniu lekcji muzealnych dla dzieci i młodzieży.
- umiejętności pedagogiczne w nawiązywaniu kontaktu z różnymi grupami wiekowymi, w szczególności z dziećmi i młodzieżą.
- kreatywność, komunikatywność, odpowiedzialność, otwartość na nowe możliwości i zmiany, sumienność, umiejętności organizacyjne,
- umiejętność samodzielnej organizacji pracy, umiejętność prowadzenia kilku projektów równocześnie,
- dyspozycyjność oraz gotowość do pracy w weekendy,
- doświadczenie w obsłudze programów graficznych będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy

Oferujemy:
- umowę o pracę w wymiarze pełnego etatu,
- pracę w zaangażowanym i zmotywowanym zespole,
- możliwość rozwoju zawodowego.

Zgłoszenia (CV oraz list motywacyjny zawierający oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów rekrutacji) prosimy przesyłać do dnia 25.03.2022 r. na adres e-mail: biuro@panteon-gornoslaski.pl w temacie wpisując „Specjalista ds. merytorycznych (Historyk-archiwista-przewodnik)”. Panteon Górnośląski w Katowicach zastrzega sobie prawo do skontaktowania się wyłącznie z wybranymi kandydatami.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)).