Stanowisko

SPECJALISTA DS. KULTURY I EDUKACJI – PRACA NA ZASTĘPSTWO

Umowa
Miasto
Wrocław
Województwo
Dolnośląskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

19.05 19.06

Słowa kluczowe
  • Edukacja
  • Muzeum

Opis stanowiska

• koncepcja, organizowanie i nadzorowanie oferty edukacyjnej powiązanej z kolekcją MWW
• tworzenie i współtworzenie oferty wydarzeń edukacyjnych towarzyszących wystawom
• pozyskiwanie dotacji zewnętrznych na realizację planowanych projektów oraz ich koordynowanie
• podejmowanie współpracy partnerskiej z podmiotami zewnętrznymi w zakresie działalności edukacyjnej
• bieżąca praca w Dziale Edukacji: kontakt z przedstawicielami szkół, obsługa systemu rezerwacyjnego, współorganizowanie logistyki działań edukacyjnych
• przygotowywanie dokumentów formalnych związanych z zakresem powierzonych obowiązków oraz nadzorowanie ich realizacji
• Koordynacja działań związanych z realizacją projektów edukacyjnych (m.in. wykładów, prelekcji, spotkań autorskich, debat społecznych, warsztatów dla różnych grup wiekowych).
• Wykonywanie zadań organizacyjno-administracyjnych związanych z realizacją projektów edukacyjnych (przygotowywanie planu i budżetu, aktualizacja i rozliczanie wniosków ministerialnych, terminowa realizacja harmonogramu imprez, monitorowanie frekwencji wydarzeń edukacyjnych, przygotowanie sprawdzań, ankiet, raportów).
• Opracowywanie merytoryczne materiałów edukacyjnych i ich upowszechnianie.
• Koordynacja programu stażów
• Prowadzenie wybranych zajęć edukacyjnych

Wymagania

• wykształcenie wyższe
• minimum roczne doświadczenie w zakresie realizacji programów edukacyjnych w instytucji kultury
• dobra znajomość historii sztuki XX wieku
• łączenie pasji edukacyjnej z wiedzą historyczną i umiejętnością pracy zespołowej oraz projektowej
• biegła znajomość języka angielskiego, znajomość drugiego języka będzie dodatkowym atutem
• komunikatywność, inicjatywa w działaniu, dobra organizacja pracy, samodzielność, zaangażowanie

Dodatkowe atuty
• doświadczenie w realizacji projektów dotacyjnych
• referencje od dotychczasowych pracodawców

Oferujemy

• ciekawą pracę w ramach projektów muzealnych
• stabilną formę zatrudnienia oraz elastyczność w organizacji grafiku pracy
• szkolenia i możliwość podnoszenia kwalifikacji
• możliwość rozwoju zawodowego i awansu

Warunki aplikowania

Aplikacje należy przesyłać na adres:
d.wojcik@muzeumwspolczesne.pl