Stanowisko

Specjalista ds. komunikacji i fundraisingu

Umowa
dzieło / na zlecenie / etat / zdalna
Miasto
Łódź
Województwo
Łódzkie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

08.04 16.04

Słowa kluczowe
  • Marketing
  • Nowe media
  • Zarządzanie projektem

Opis stanowiska

Poszukujemy pracownika na stanowisko: Specjalista ds. komunikacji i fundraisingu, który będzie odpowiadał za komunikację Fundacji Życie oraz kontakt z jej Darczyńcami.

Jako nasz pracownik będziesz ściśle współpracować z Zarządem Fundacji.

Zakres obowiązków:
- Planowanie i przygotowywanie komunikacji we współpracy ze specjalistą ds. promocji, w tym: treści na stronę internetową Fundacji, do mediów społecznościowych Fundacji, tworzenie treści i wysyłka newslettera
- Kontakt i współpraca z mediami
- Przygotowywania planów działań fundraisingowych i realizacja zbiórek
- Regularne prowadzenie komunikacji z Darczyńcami – planowanie ścieżek obsługi, tworzenie treści (w tym listów i mailingów), utrzymywanie kontaktu
- Pozyskiwanie nowych Darczyńców indywidualnych i biznesowych
- Podtrzymywanie relacji z dotychczasowymi Darczyńcami
- Uporządkowanie i prowadzenie bazy danych Darczyńców
- Współpraca z wolontariuszami w zakresie działań fundraisingowych i komunikacyjnych

Wymagania

- wysokie kompetencje komunikacyjne oraz interpersonalne
- wykształcenie wyższe
- doświadczenie w pracy związanej z dziennikarstwem, copywritingiem, public relations, komunikacją
- gotowość do ciągłej nauki oraz wdrażania zmian w Fundacji
- tworzenie budujących relacje tekstów, pisanie lekkim językiem, umiejętność przekazywania emocji w tekstach, budowanie zwięzłego przekazu
- tworzenie szablonowych grafik
- biegłość w wykorzystaniu mediów społecznościowych (szczególnie Facebook)
- planowanie i organizacja pracy własnej

Mile widziane:
- doświadczenie w pracy w obszarze fundraisingu, komunikacji, marketingu, sprzedaży, obsługi klienta
- znajomość oraz umiejętne wykorzystywanie narzędzi i zasad prowadzenia działań fundraisingowych (szczególnie w zakresie online fundraisingu: newsletter, organizacja eventów, direct mailing, współpraca z mediami).
- podstawowa obsługa systemu mailingowego

Oferujemy

Praca w trybie stacjonarnym lub hybrydowym (tryb zdalny oraz spotkania zespołu Fundacji w biurze w Łodzi 2-4 razy w miesiącu).

Elastyczny czas pracy, z naciskiem na pracę od poniedziałku do piątku ze względu na kontakt z innymi członkami zespołu Fundacji.

Proponujemy umowę zlecenie w okresie próbnym. Przewidywane zaangażowanie ok. 40h tygodniowo.
Forma dalszej współpracy do ustalenia.

Oferujemy także:

- wsparcie merytoryczne konsultanta w obszarze fundraisingu na początku naszej współpracy
- realny wpływ na życie osób potrzebujących i w kryzysie
- uczestniczenie w działaniach na rzecz rodzin i afirmacji ludzkiego życia na każdym etapie jego rozwoju
- możliwość tworzenia i realizowania autorskich pomysłów w obszarze komunikacji i fundraisingu zgodnych z misją Fundacji

1. Wyślij swoje CV i list motywacyjny na biuro@fundacjazycie.org w formacie PDF. Wszystkie dokładnie przeczytamy.
Do dokumentów załącz klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundację Życie w celu prowadzenia rekrutacji na stanowisko Specjalista ds. komunikacji i fundraisingu.
Na zgłoszenia czekamy do 16.04.2021

2. Wybranym kandydatom wyślemy mailowo zadania pisemne do wykonania nawiązujące do zakresu obowiązków. W mailu otrzymasz dokładne instrukcje oraz termin odesłania wykonanych zadań.

3. Wybranych kandydatów poprosimy o wykonanie zadania ustnego – przeprowadzenie rozmowy telefonicznej z prośbą o darowiznę na rzecz naszej Fundacji. Wszystkie dane otrzymasz w mailu.

4. Spotkamy się w biurze Fundacji (lub online) i porozmawiamy o współpracy z wybranymi na podstawie zadań kandydatami. Podczas rozmowy obecni będą członkowie Zarządu oraz rekruterzy.

Rozpoczęcie pracy od połowy maja 2021