Specjalista ds. kolekcji w Muzeum Wycinanki Oddział Konstancińskiego Domu Kultury

Umowa
Miasto
KONSTANCIN-JEZIORNA
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

28.07 15.08

Słowa kluczowe
  • Muzeum

Opis stanowiska

• inwentaryzacja i katalogowanie zbiorów
• opracowywanie merytoryczne zgromadzonych przez muzeum zbiorów
• współpraca przy tworzeniu kolekcji
• współdziałanie w pozyskiwaniu eksponatów, ikonografii, archiwaliów
• współpraca przy przygotowywaniu publikacji i wystaw czasowych
• współpraca przy tworzeniu programu warsztatów i zajęć edukacyjnych
• prowadzenie zajęć i warsztatów dla uczniów, nauczycieli, seniorów i grup indywidualnych
• oprowadzanie po wystawie stałej i wystawach czasowych;
• prowadzenie działalności naukowej;
• przygotowywanie tekstów naukowych i popularnonaukowych z prowadzonych badań;
• przygotowywanie i organizowanie wystaw stałych i czasowych oraz popularyzowanie zbiorów, m.in. przez przeprowadzanie kwerend, opracowywanie tekstów do informatorów , katalogów, przewodników i innych publikacji przygotowywanych przez Muzeum Wycinanki.

Wymagania

• wykształcenie wyższe ( etnologia, etnografia);
• dobra organizacja pracy, umiejętność pracy w zespole;
• dobra znajomość etnografii Polski;
• doświadczenie w realizacji projektów wystawienniczych;
• doświadczenie opracowywania zbiorów;
• swobodne posługiwanie się pakietem Office lub innymi edytorami tekstu i programami porządkującymi bazy danych;
• szeroka wiedza z zakresu sztuki ludowej;
• znajomość problematyki kultury, historii, tradycji ludowej XIX w i pierwszej połowy XX wieku;
• mile widziane doświadczenie w inwentaryzacji zbiorów muzealnych;
• komunikatywna znajomość języka angielskiego;
• mile widziana znajomość innych języków;
• gotowość do pracy w równoważnym czasie pracy, w tym w weekendy;
• posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych;
• posiadanie obywatelstwa polskiego;
• korzystanie z pełni praw publicznych.
• nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Oferujemy

• stabilne warunki zatrudnienia (docelowo umowa na czas nieokreślony);
• zatrudnienie na umowę o pracę na pełny etat;
• stabilne warunki finansowe;
• rozwój zawodowy;
• dofinansowanie urlopu wypoczynkowego „wczasy pod gruszą”;
• bony świąteczne;
• możliwość podwyższania kwalifikacji;
• pracę w małym, przyjaznym i kreatywnym zespole w atrakcyjnym, zrewitalizowanym budynku muzeum.

Warunki aplikowania

• List motywacyjny,
• Życiorys – CV, uwzględniający dokładny przebieg kariery zawodowej,
• Kserokopie świadectw pracy, kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe,
• Opinie, referencje (jeśli kandydat takie posiada),
• Własnoręcznie podpisane oświadczenia o:
- oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych,
- oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
- oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
- oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dokumenty aplikacyjne z dopiskiem - „ Rekrutacja na stanowisko specjalisty ds. kolekcji w Muzeum Wycinanki Konstancińskiego Domu Kultury” należy składać:
• osobiście w recepcji Konstancińskiego Domu Kultury, ul. Mostowa 15, 05-510 Konstancin-Jeziorna,
• pocztą na adres: Konstanciński Domu Kultury, ul. Mostowa 15, 05-510 Konstancin- Jeziorna (liczy się data stempla pocztowego)
• za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail: katarzyna.strzelecka@hugonowka.pl
w terminie do 15 sierpnia 2022 roku

Aplikacje, które wpłyną do Konstancińskiego Domu Kultury po określonym terminie nie będą rozpatrywane.

Osoby zainteresowane prosimy o zawarcie w CV klauzuli:

„Oświadczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w moich dokumentach aplikacyjnych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, prowadzonego przez Konstanciński Dom Kultury z siedzibą w Konstancinie-Jeziornie, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a (RODO) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych oraz zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000).”