Specjalista ds. edukacji w Muzeum – Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej

Umowa
Miasto
Ostrów Mazowiecka
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

10.05 25.05

Słowa kluczowe
  • Edukacja
  • Muzeum

Opis stanowiska

Do najważniejszych zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku należeć będą:

•prowadzenie zajęć edukacyjnych i warsztatowych; oprowadzanie po wystawie stałej oraz wystawach czasowych;
•tworzenie materiałów edukacyjnych dla wszystkich grup odbiorców; współpraca przy tworzeniu wystaw czasowych;
•przygotowywanie scenariuszy zajęć i warsztatów edukacyjnych, projektowanie aktywności na ekspozycji wystawy stałej oraz wystaw czasowych;
•popularyzacja działalności edukacyjnej dla szkół, dzieci, młodzieży, rodzin oraz seniorów;
•przygotowywanie treści na stronę internetową, media społecznościowe oraz do publikacji zewnętrznych;
•obsługa recepcji muzeum.

Wymagania

•wykształcenie wyższe;
•umiejętność popularyzacji wiedzy i znajomość pozaszkolnych form i metod edukacyjnych;
•umiejętność tworzenia przystępnych treści edukacyjnych;
•umiejętności organizacyjne;
•umiejętność pracy w zespole, realizowania działań wspólnych, elastyczność, nastawienie na budowanie długotrwałych relacji ze współpracownikami, partnerami, odbiorcami;
•umiejętność organizacji pracy własnej, samodzielność w realizacji powierzonych zadań;
•inicjatywa, sumienność i zaangażowanie w wykonywaniu powierzonych zadań;
•dyspozycyjność do pracy w weekendy;
•wysoka kultura osobista;
•biegła znajomość obsługi komputera (pakiet MS Office, narzędzia google, zoom);
•mile widziane doświadczenie w prowadzeniu zajęć edukacyjnych;
•mile widziane prawo jazdy kategorii B;
•mile widziana znajomość języków obcych w stopniu komunikatywnym.

Oferujemy

•stabilne zatrudnienie;
•możliwość rozwoju, udział w szkoleniach;
•współtworzenie młodej, rozwijającej się instytucji kultury;
•pracę w kameralnym zespole

Warunki aplikowania

Wymagane dokumenty:
•CV;
•List motywacyjny;
•Oświadczenie o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Muzeum – Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej przy procesie rekrutacyjnym na aplikowane przeze mnie stanowisko”.

•Aplikacje prosimy przesyłać na adres poczta@muzeumpileckich.pl
•Dokumenty złożone w innej formie niż elektroniczna nie będą uwzględniane.