Stanowisko

Specjalista do spraw wystawiennictwa

Umowa
Miasto
Łomża
Województwo
Podlaskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

09.09 30.09

Słowa kluczowe
  • Sztuka

Opis stanowiska

• tworzenie i realizowanie programu upowszechniania form plastycznych i fotografii w ramach działalności Galerii „Pod Arkadami”
• opracowanie planów merytorycznych i budżetowych, sporządzenie sprawozdań z ich realizacji
• tworzenie planów wystaw oraz sporządzanie sprawozdań z ich realizacji
• zarządzanie bieżącą działalnością galerii, w tym zapewnienie aranżacji wystaw, organizacji i realizacji wernisaży, spotkań autorskich,
• realizacja działalności edukacyjnej w galerii (warsztaty, zajęcia, plenery)
• współpraca z twórcami, galeriami i instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi w zakresie organizacji wystaw i edukacji artystycznej prowadzonych w galerii,
• przygotowywanie materiałów i wydawnictw towarzyszącym wystawom itp.-,
• dbanie o właściwy rozwój i wysoki poziom podległych form merytorycznych,
• współpraca z innymi działami MDK-DŚT przy realizacji ich, oraz własnych zadań,
• podejmowanie działań na rzecz pozyskiwania środków finansowych
• prowadzenie dokumentacji wszystkich form działalności galerii oraz dbanie o właściwą reklamę i promocję realizowanych przedsięwzięć

Wymagania

• wykształcenie – preferowane wyższe plastyczne lub historia sztuki
• doświadczenie zawodowe : co najmniej roczny staż pracy w instytucji kultury
• umiejętność samodzielnej organizacji pracy
• umiejętność poszukiwania i pozyskiwania źródeł finansowania działalności statutowej instytucji
• znajomość procesu wystawienniczego
• znajomość środowiska artystów plastyków i fotografików
• umiejętność łączenia pracy kreatywnej z administracyjną
• doświadczenie w nadzorowaniu procesu opracowania materiałów i wydawnictw reklamowych

Oferujemy

• Stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę (po okresie próbnym)
• Samodzielne i odpowiedzialne stanowisko
• Otwartość na Twoje pomysły, pracę pełną możliwości i wyzwań zawodowych
• Możliwość udziału w ciekawych wydarzeniach kulturalnych
• Możliwość rozwijania własnych kwalifikacji poprzez udział w szkoleniach
• Przyjazną atmosferę w środowisku pracy

na adres sekretariat@mdk.lomza.pl lub MDK-DŚT ul. Wojska Polskiego 3 18-400 Łomża