Stanowisko

Praktyka / Praktykant w Dziale Artystycznym

Profil Działalności

Dział Artystyczny KPCK zajmuje się planowaniem i organizacją wydarzeń z zakresu muzyki, teatru i literatury, a także prowadzeniem zajęć grup wokalnych i teatralnych.

Adres

Plac Kościeleckich, 6, 85-033, Bydgoszcz

Województwo
Kujawsko-pomorskie
Słowa kluczowe
  • Edukacja
  • Literatura
  • Muzyka
  • Sztuka
  • Teatr
  • Zarządzanie projektem
Termin Praktyk
11.10.2021 - 31.03.2022
Długość Praktyk
240 godzin
Tryb

praktyki również w weekendy

Dni robocze

2 dni w tygodniu

Zakres Obowiązków

Do zadań praktykanta należeć będzie:
- udział w realizacji wydarzeń artystycznych i kulturalnych; organizowanych przez Dział Artystyczny KPCK (koncerty, konkursy, gry miejskie, spektakle teatralne i inne);
- czynny udział w spektaklach teatru lalek;
- udział w próbach zespołów wokalnych i teatralnych działających przy KPCK;
- współpraca z innymi komórkami instytucji.

Cel Praktyk

Praktykanci zdobędą umiejętności w zakresie:
- kompleksowej organizacji wydarzeń artystycznych i kulturalnych;
- animowania lalek teatralnych;
- prowadzenia prób i spotkań zespołów wokalnych, teatralnych i innych;
- sporządzania wniosków aplikacyjnych w konkursach grantowych;
- sporządzania dokumentacji sprawozdawczej.

Preferowane kierunki studiów

Pedagogika, spec. animacja społeczno-kulturalna, Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, Kulturoznawstwo i inne pokrewne

Dodatkowe wymagania

- znajomość pakietu MS Office

Uwagi

Możesz aplikować na 3 oferty w ramach praktykuj w kulturze.