Stanowisko

pracownik W DZIALE WYSTAW

Umowa
etat
Wynagrodzenie

4500—5500 PLN brutto

Miasto
Szczecin
Województwo
Zachodniopomorskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

03.10 30.11

Słowa kluczowe
  • Administracja
  • Muzeum
  • Sztuka

Opis stanowiska

Do głównych zadań na ww. stanowisku będzie należało:

• organizacja i realizacja wystaw czasowych z zakresu sztuki dawnej i współczesnej;
• organizacja i realizacja wydarzeń typu konferencje i seminaria naukowe;
• organizacja i realizacja spotkań autorskich i kuratorskich w ramach wystaw czasowych;
• oprowadzanie po wystawach stałych zamku w ramach otwartych spotkań z publicznością;
• współpraca i koordynacja zadań w ramach przygotowywanych przez Dział Wystaw projektów wydawniczych;
• gromadzenie i opracowywanie ikonografii z zakresu historii Księstwa Pomorskiego i historii obiektu;
• nadzór nad ruchem muzealiów (stanowiących własność Zamku) w ramach użyczeń na wystawy czasowe;
• pozyskiwanie funduszy zewnętrznych na realizację projektów wystawienniczych i wydawniczych w ramach programów ministerialnych i unijnych.

Wymagania

Wymagania niezbędne:

- • wykształcenie wyższe preferowane: historia sztuki, kulturoznawstwo, historia;
• umiejętność pracy w zespole;
• dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
• umiejętność obsługi komputera;
• umiejętność pisania tekstów;

Wymagania dodatkowe:

• zdolności interpersonalne, otwartość na kontakty z ludźmi;
• komunikatywność, umiejętność pracy w zespole, wysoka kultura osobista;
• mile widziana znajomość historii regionu.

- znajomość języka niemieckiego pozwalająca na zrozumienie źródeł niemieckojęzycznych,
- znajomość historii i kultury Księstwa Pomorskiego.

Oferujemy

Oferujemy:

- zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin,
- wynagrodzenie zasadnicze stosowne do posiadanych kwalifikacji,
- przyjazne środowisko pracy,
- możliwość rozwoju zainteresowań badawczych związanych z historią zamku książęcego w Szczecinie oraz historią książąt pomorskich z dynastii Gryfitów,
- możliwość podnoszenia kwalifikacji poprzez szkolenia, kursy, itp.

Kandydaci winni składać CV w siedzibie Zamku przy ul. Korsarzy 34 (wejście A) w kancelarii Zamku Książąt Pomorskich pok. 206 lub e-mailem: zamek@zamek.szczecin.pl do 30 listopada 2023 r.