Pracownik Działu Edukacji w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej

Umowa
Miasto
Wasilków
Województwo
Podlaskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

20.06 30.06

Słowa kluczowe
  • Edukacja
  • Muzeum
  • Zarządzanie projektem

Opis stanowiska

- Przygotowywanie i prowadzenie lekcji muzealnych, pokazów i odczytów popularyzujących wiedzę z zakresu działalności Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej.

- Przygotowanie scenariuszy i kosztorysów wydarzeń muzealnych i ich organizacja.
Udział i organizacja cyklicznie organizowanych przez Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej festynów i imprez w zakresie ustalonym przez Kierownika Działu Edukacji.

- Udzielanie informacji osobom zainteresowanym o ofercie edukacyjnej, wystawach i wydarzeniach muzealnych organizowanych w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej.

- Oprowadzanie grup zorganizowanych i indywidualnych zwiedzających po ekspozycjach podczas godzin pracy oraz w czasie sobotnio-niedzielnych dyżurów.

- Przygotowanie i realizacja wniosków mających na celu pozyskanie środków pozabudżetowych na działalność merytoryczną Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej.

- Sprzedaż biletów i towarów przy użyciu kasy.
- Prowadzenie kalendarza zapisów i wykonywanie prac organizacyjnych działu.

Wymagania

- Wykształcenie wyższe (preferowane magisterskie: etnologia i antropologia kultury, kulturoznawstwo, muzealnictwo, historia, pedagogika).
- Znajomość języka obcego na poziomie minimum B2 – preferowany język angielski.
- Znajomość obsługi komputera i podstawowych programów i aplikacji.
- Dokładność, zaradność, samodzielność, odpowiedzialność, wysoka kultura osobista.
- Doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych, pisaniu wniosków o dofinansowania i ich całościowa realizacja.

Mile widziane:
- Doświadczenie w pracy w muzeum lub innych instytucjach kultury oraz placówkach edukacyjnych.
- Doświadczenie pedagogiczne.
- Umiejętność obsługi prostych programów graficznych.
- Umiejętność organizacji pracy i pracy w zespole.

Oferujemy

Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.

Możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego oraz swoich pasji.

Możliwość realizacji własnych pomysłów i projektów edukacyjno-artystyczno-etnograficznych.

Pracę w miłej atmosferze, wśród doświadczonych pracowników, którzy z przyjemnością dzielą się wiedzą.

Pracę w otoczeniu pięknej przyrody.

CV oraz list motywacyjny prosimy przesłać na adres: praca@pmkl.pl ,w temacie "praca - dział edukacji"

Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi osobami.
Zastrzegamy sobie możliwość wcześniejszego zamknięcia procesu rekrutacyjnego.