Stanowisko

Pracownik biblioteki MCK (młodszy bibliotekarz)

Umowa
etat
Wynagrodzenie

4100—4400 PLN brutto

Miasto
Kraków
Województwo
Małopolskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

07.11 20.11

Słowa kluczowe
  • Biblioteka

Opis stanowiska

Do obowiązków osoby zatrudnionej na tym stanowisku należeć będzie:
• realizowanie zamówień na materiały biblioteczne,
• przemieszczanie książek i czasopism pomiędzy magazynami,
• porządkowanie księgozbioru w magazynach,
• wyszukiwanie i przygotowywanie egzemplarzy do oprawy introligatorskiej,
• gospodarowanie dubletami i materiałami zbędnymi, przygotowywanie bieżących wykazów dubletów, przekazywanie dubletów do innych instytucji wraz z towarzyszącą dokumentacją,
• przygotowywanie paczek z książkami do wysłania do współpracujących instytucji,
• obsługa czytelników z wykorzystaniem systemu bibliotecznego (docelowo systemu Alma),
• udzielanie informacji bibliograficznej i katalogowej.

Wymagania

Idealny kandydat powinien posiadać następujące umiejętności i cechy:
• wykształcenie kierunkowe lub w trakcie studiów,
• doświadczenie w obsłudze czytelników,
• dobra organizacja pracy,
• komunikatywna znajomość języka angielskiego (poziom B1).

Dodatkowym atutem będzie znajomość formatu MARC 21 oraz zainteresowanie tematyką kultury i dziedzictwa Europy Środkowej,

Oferujemy

Oferujemy:
• zatrudnienie na umowę o pracę (pełny etat),
• możliwość nauki i poszerzania kompetencji (szkolenia, konferencje itp.),
• udział w Zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalnych,
• możliwość ubezpieczenia grupowego,
• pracę w międzynarodowym środowisku,
• biuro przy krakowskim Rynku Głównym.

Zainteresowanych prosimy o nadsyłanie aplikacji zawierającej CV i list motywacyjny na adres e.czarnecka@mck.krakow.pl do 20 listopada 2023 r.

Wysyłając zgłoszenie rekrutacyjne do Międzynarodowego Centrum Kultury z siedzibą w Krakowie, Rynek Główny 25 (Pracodawca - administrator danych), zgadzasz się na przetwarzanie przez Pracodawcę Twoich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu rekrutacyjnym, w celu prowadzenia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu. W każdym czasie możesz cofnąć zgodę kontaktując się z nami pod adresem e-mail: sekretariat@mck.krakow.pl.