Stanowisko

Opiekun / Opiekunka ekspozycji

Umowa
dzieło / na zlecenie / etat
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
policealne / średnie / wyższe
Czas trwania oferty

16.03 10.04

Słowa kluczowe
  • Muzeum

Opis stanowiska

Zakres podstawowych obowiązków obejmuje czynności związane z opieką nad ekspozycją (stałą i czasowymi) oraz wsparcie działań edukacyjnych, a w szczególności:
1. nadzór nad ekspozycją stałą i wystawami czasowymi, stała kontrola wyznaczonych pomieszczeń ekspozycyjnych,
2. informowanie zwiedzających o wystawach czasowych i wydarzeniach odbywających się w Muzeum oraz o organizacji Muzeum,
3. obsługa obiektu w czasie wydarzeń organizowanych w Muzeum,
4. dbanie o bezpieczeństwo i należyte użytkowanie mienia powierzonego opiece,
5. codzienne kontrolowanie stanu powierzonej opiece ekspozycji przed otwarciem i po zamknięciu Muzeum dla zwiedzających,
6. pomoc przy organizacji zajęć edukacyjnych,
7. pomoc przy organizacji wernisaży, spotkań, wykładów i innych wydarzeń odbywających się w Muzeum
8. współpraca przy rezerwacji lekcji szkolnych, współprowadzenie kalendarza i harmonogramu lekcji i zajęć szkolnych organizowanych w Muzeum,
9. prowadzenie sprawozdawczości i dokumentacji działań edukacyjnych,
10. oprowadzanie Zwiedzających po ekspozycji stałej i wystawach czasowych, prowadzenie zajęć edukacyjnych,
11. współpraca przy opracowywaniu dokumentacji zamówień publicznych w związku z wydatkami związanymi z zakresem podstawowych obowiązków,
12. współpraca przy opracowywaniu wniosków i aplikacji dla projektów w zakresie działań edukacyjnych do współfinansowania ze źródeł zewnętrznych oraz sprawozdań z ich realizacji.
13. opracowywanie analiz i sprawozdań z realizacji powierzonych zadań w terminach i formie ustalonej przez Dyrektora oraz gromadzenie danych statystycznych niezbędnych do ich przygotowania.

Wymagania

Wymagania konieczne:
• wykształcenie wyższe lub w trakcie nauki
• obsługa komputera: Windows, pakiet MS Office, Internet
• znajomość języka angielskiego lub/i innego języka obcego
• umiejętność działania w zespole
• wysoka kultura osobista i zdolności interpersonalne
• bardzo dobra organizacja pracy, odpowiedzialność
• otwartość na nowe wyzwania, chęć rozwoju zawodowego i poszerzania swych umiejętności

Mile widziane:
• doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w instytucji kultury
• ukończone kursy pedagogiczne
• doświadczenie we współpracy z grupami szkolnymi i środowiskiem nauczycielskim

Oferujemy

• zatrudnienie w stabilnej instytucji;
• dogodną formę zatrudnienia;
• miłą atmosferę pracy;
• możliwość szkoleń.

Prosimy o przesłanie do dnia 10 kwietnia 2023 r. CV ze zdjęciem, listu motywacyjnego, zgody na przetwarzanie danych osobowych w procesie rekrutacji oraz podpisanej klauzuli RODO (do pobrania na stronie: BIP Muzeum) na adres e-mail: biuro@mmsc.waw.pl. W tytule wiadomości prosimy podać nazwę stanowiska. Zastrzegamy sobie prawo skontaktowania się tylko z wybranymi kandydatami.

Już teraz dziękujemy wszystkim Zainteresowanym naszą ofertą za przesłanie aplikacji.

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie moich danych osobowych zawartych w wymaganej dokumentacji aplikacyjnej w celu i zakresie niezbędnym w procesie rekrutacyjnym zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)”.