NARODOWE FORUM MUZYKI im. Witolda Lutosławskiego OGŁASZA PRZESŁUCHANIE NA STANOWISKO ALTOWIOLISTY ORKIESTRY NFM LEOPOLDINUM

Umowa
Miasto
Wrocław
Województwo
Dolnośląskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

18.06 24.09

Słowa kluczowe
  • Muzyka

Opis stanowiska

Muzyk solista Orkiestry Kameralnej NFM
instrument - altówka

Wymagania

Przesłuchania odbędą się 15 PAŹDZIERNIKA 2021 r. o godz. 10:30 w Sali Czerwonej
w siedzibie Narodowego Forum Muzyki przy pl. Wolności 1, we Wrocławiu.
Program:
I etap:
C. Stamitz: Koncert D-dur (cz.I z kadencją i cz. II bez kadencji)
lub
F.A. Hoffmeister: Koncert D-dur (cz.I z kadencją i cz.II bez kadencji)

Oraz studia orkiestrowe:
G. Bacewicz: Koncert – numery: 7 - 12
A. Berg: Lyrische Suite, Presto delirando takty 1-29, Allegro misterioso takty 1- 30
P. Czajkowski: Serenada op.48. cz. I, od litery D do F i cz II, Walc D do F
J. Suk: Serenada, Allegro giocoso, od początku do litery G
E. Grieg: Suita Z czaów Holberga, Rigaudon - solo od początku do litery U

II etap – jeden z koncertów do wyboru:
W. Walton – Koncert na altówkę cz.I
B. Bartók – Koncert na altówkę, op.posth. cz.I
P. Hindemith – Koncert na altówkę op.36 nr 4 cz.I
K. Penderecki – Koncert na altówkę

Organizator zapewnia akompaniatora wyłącznie w dniu egzaminu.
Szczegóły harmonogramu przesłuchania zostaną przekazane kandydatom
po zamknięciu listy.
W zależności od liczby chętnych NFM zastrzega sobie prawo zaproszenia na przesłuchanie tylko wybranych kandydatów.

Oferujemy

Zainteresowanym osobom oferujemy:
• stabilną pracę w renomowanej instytucji kultury w profesjonalnym zespole pod dyrekcją światowej sławy artysty Josepha Swensena,
• współpracę z wybitnymi dyrygentami i solistami
• możliwość uczestniczenia w wielu ciekawych projektach, festiwalach, prawykonaniach
• możliwość rozwoju zawodowego poprzez wykonywanie różnorodnego repertuaru muzyki kameralnej (od baroku po dzieła współczesne)
• udział w tworzeniu unikalnego miejsca – Narodowego Forum Muzyki

Wymagane dokumenty: list motywacyjny, CV, inne dodatkowe dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie, kwalifikacje lub umiejętności
Wymagane dokumenty aplikacyjne należy przesyłać drogą mailową na adres: przesluchania.leopoldinum@nfm.wroclaw.pl z dopiskiem „altówka Leopoldinum” do 24.09.2021 r.
Do aplikacji prosimy dołączyć oświadczenie: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w dokumentach rekrutacyjnych na potrzeby tej rekrutacji, innych niż wynikające z kodeksu pracy. Ponadto wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w dokumentach rekrutacyjnych na potrzeby ewentualnych przyszłych rekrutacji, jednak nie dłużej niż przez rok od zakończenia niniejszej rekrutacji.”
Uprzejmie informujemy, iż skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.