Stanowisko

Menedżer projektów kulturalnych

Umowa
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

17.05 31.05

Słowa kluczowe
  • Film
  • Literatura
  • Muzeum
  • Muzyka
  • Sztuka
  • Teatr
  • Zarządzanie projektem

Opis stanowiska

Instytut Adama Mickiewicza jest narodową instytucją kultury, utworzoną w 2000 roku. Cel Instytutu - budowanie trwałego zainteresowania polską kulturą za granicą, realizowany jest we współpracy z partnerami zagranicznymi i poprzez międzynarodową wymianę kulturalną w dialogu z odbiorcami, w zgodzie z założeniami polskiej polityki zagranicznej. Do 2022 roku Instytut zrealizował projekty w ponad 70 krajach świata na 6 kontynentach. Organizatorem Instytutu Adama Mickiewicza jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zakres obowiązków obejmuje:
• udział w programowaniu projektów kulturalnych,
• nadzór nad opracowywaniem koncepcji realizacyjnych złożonych projektów kulturalnych i artystycznych, a następnie nad ich realizacją - nad tworzeniem, aktualizacją i realizacją harmonogramów, budżetów, dokumentacji i umów, nadzór nad realizacją przedsięwzięć i ich rozliczeniem, przygotowywaniem sprawozdań merytorycznych i finansowych,
• koordynowanie i nadzór nad współpracą z producentami rozwiązań i projektów niezbędnych do pozyskania przy tworzeniu dużych, prestiżowych, międzynarodowych projektów kulturalnych i artystycznych,
• nadzór nad zespołami projektowymi realizującymi powierzone projektu kulturalne,
• utrzymywanie relacji i współpracę z polskimi i zagranicznymi partnerami, w tym m.in. artystami, menadżerami oraz instytucjami kultury.

Wymagania

Od Kandydatów i Kandydatek oczekujemy:
• doświadczenia w koordynacji i organizacji dużych przedsięwzięć kulturalnych w środowisku międzynarodowym,
• znajomości metodologii pracy projektowej – mile widziane potwierdzające ją międzynarodowe certyfikaty,
• praktycznej wiedzy na temat zarządzania projektami i umiejętności kierowania pracą zespołów projektowych,

• sprawnej komunikacji interpersonalnej i umiejętności współpracy w środowisku międzynarodowym,
• biegłej znajomości języka angielskiego,
• szerokiej wiedzy w obszarze kultury,
• wykształcenia wyższego – mile widziane specjalności związane z kulturą, zarządzaniem,
• znajomości specyfiki pracy z budżetem pochodzącym ze środków publicznych,
• biegłej znajomości środowiska MS Office,
• rzetelności, dbałości o szczegóły,
• efektywnego działania pod presją czasu,
• wysokiej kultury osobistej.

Oferujemy

Oferujemy:
• udział w projektach międzynarodowych w obszarze kultury,
• współpracę z prestiżowymi, zagranicznymi instytucjami kultury,
• wsparcie przy podnoszeniu kwalifikacji zawodowych,
• pakiet benefitów - ZFŚS, możliwość wykupienia dodatkowej opieki zdrowotnej,
• lokalizację w centrum Warszawy przy ul. Mokotowskiej,
• zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.

Prosimy o przesyłania aplikacji (cv i list motywacyjny) do 31 maja 2023 r.

W celu zaaplikowania na to stanowisko, prosimy kliknąć w załączony link lub skopiować go i otworzyć w nowym oknie przeglądarki.

Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi osobami.