Stanowisko

Kurator Oddziału Sztuki Nowoczesnej

Umowa
etat
Wynagrodzenie

5100—5800 PLN brutto

Miasto
Gdańsk
Województwo
Pomorskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

30.01 15.03

Słowa kluczowe
  • Muzeum
  • Sztuka
  • Zarządzanie projektem

Opis stanowiska

• nadzór nad pozyskiwaniem, gromadzeniem, inwentaryzowaniem, opracowywaniem naukowym oraz eksponowaniem muzealiów z zakresu sztuki nowoczesnej i współczesnej
• nadzór nad sprawowaniem opieki nad zgromadzonymi w Oddziale muzealiami
• planowanie i nadzór nad działalnością wystawienniczą Oddziału
• planowanie i nadzór nad prowadzeniem badań naukowych związanych z zakresem zbiorów
• planowanie i nadzór nad publikacjami związanymi z działalnością Oddziału
• planowanie i nadzór nad projektami realizowanymi w Oddziale
• nadzór nad bieżącą działalnością Oddziału, w tym nad realizacją kwerend oraz sporządzaniem opinii dotyczących możliwości wypożyczeń muzealiów
• zarządzanie zespołem pracowników (organizowanie, motywowanie, monitorowanie wykonania zadań)
• sporządzanie planów, sprawozdań, informacji i wniosków z działalności Oddziału
• współpraca z innymi komórkami organizacyjnymi Muzeum

Wymagania

• wykształcenie wyższe z zakresu historii sztuki lub muzealnictwa, ze specjalizacją w sztuce nowoczesnej
• minimum 3-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym
• doświadczenie w organizacji pracy nad budżetem zadaniowym
• udokumentowane doświadczenie z zakresu przygotowania, realizacji i rozliczania projektów
• umiejętność korzystania z pakietu MS OFFICE (między innymi Word, Excel, Outlook), Internetu
• sumienność, odpowiedzialność, dokładność w realizacji powierzonych zadań
• umiejętność pracy samodzielnej oraz w zespole
• umiejętność pracy pod presją czasu oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach
• dobra organizacja pracy i terminowość
• umiejętność zarządzania pracą podległego zespołu
• komunikatywność i wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne

Oferujemy

• ciekawą pracę w renomowanej, dynamicznie rozwijającej się instytucji kultury,
• stabilne zatrudnienie,
• wynagrodzenie adekwatne do umiejętności i doświadczenia zawodowego, dodatek stażowy, dodatek funkcyjny
• pakiet świadczeń socjalnych,
• możliwość rozwoju zawodowego.

Warunki aplikowania

Wymagane dokumenty:
• CV oraz list motywacyjny
• kserokopie świadectw pracy
• kserokopie dokumentów potwierdzających doświadczenie z zakresu kierowania projektem (np. referencje od pracodawcy lub zleceniodawcy)
• kserokopie dyplomów potwierdzających wykształcenie,
• kserokopie zaświadczeń o ukończonych kursach, szkoleniach,
• wymagane jest przedłożenie programu merytorycznego działalności Oddziału na 4 lata

W przypadku przedstawienia przez kandydata dokumentów w języku obcym, należy dołączyć ich tłumaczenia na język polski dokonane bezpośrednio przez kandydata lub biuro tłumaczeń lub tłumacza przysięgłego.

• oświadczenie zwierające klauzulę o treści:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dokumentacji aplikacyjnej dla potrzeb realizacji procesu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE”.

• Zgoda na przetwarzanie danych i klauzula informacyjna, która jest załącznikiem do oferty.

Osoby zainteresowane prosimy o składanie ofert osobiście lub za pośrednictwem poczty na adres:
Muzeum Narodowe w Gdańsku
ul. Toruńska 1
80-822 Gdańsk
z dopiskiem: „Kurator OSN”

w terminie do dnia 15.03.2023 r. Decyduje data wpływu oferty do Muzeum. Oferty mogą też być składane drogą elektroniczną na adres rekrutacje@mng.gda.pl .
Osoby spełniające wymagania formalne określone w ogłoszeniu zostaną powiadomione telefonicznie lub drogą elektroniczną o terminie i miejscu kolejnego etapu rekrutacji.
Postępowanie kwalifikacyjne może być unieważnione przez Dyrektora Muzeum Narodowego w Gdańsku na każdym etapie bez podania przyczyny.
Informujemy, że złożonych w trakcie rekrutacji dokumentów nie zwracamy, a po upływie 30 dni od jej zakończenia ulegają one protokolarnemu zniszczeniu.