Stanowisko

Koordynator/ka Projektów

Umowa
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

21.07 04.08

Słowa kluczowe
  • Muzeum
  • Zarządzanie projektem

Opis stanowiska

koordynacja prac związanych z digitalizacją zbiorów Muzeum oraz w ramach programu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe 2:
– zarządzanie pracami zespołu realizującego zadania w ramach priorytetów „Zbiory na kółkach” i „Prowadzenie portalu Centralna Baza Judaików”, w tym dbanie o prawidłową komunikację wewnętrzną, przydzielanie i rozliczanie zadań zgodnie z przyjętym harmonogramem i budżetem, nadzór nad opracowywaniem założeń merytorycznych prowadzonych działań;
– aktualizowanie dokumentów, przygotowywanie raportów i sprawozdań z realizowanych działań;
– organizacja i koordynacja digitalizacji zbiorów (w tym m.in.: ustalanie listy zbiorów, ich przygotowywanie i transport, zawieranie umów ze stosownymi podwykonawcami na usługi digitalizacji);
– kontrola stosowania parametrów digitalizacji zbiorów muzealnych zgodnie z katalogiem Dobrych Praktyk oraz kontrola jakości zasobu cyfrowego i jego katalogowanie w porozumieniu z Administratorem Repozytorium Cyfrowego i fotografem;
– nadzór i realizacja katalogowania wizerunków zbiorów w systemie do zarządzania wizerunkami cyfrowymi zbiorów w zakresie: poprawności prawnej ochrony zbiorów, katalogowania, nazewnictwa plików i metadanych;
– kontrola przestrzegania ustalonych procedur związanych z digitalizacją zbiorów, ich ewentualna aktualizacja i wdrażanie;
dodatkowo:
– koordynacja merytoryczna zadania „Zbiory na kółkach”, w tym m.in.: wyłonienie, w porozumieniu z zespołem, partnerów projektu (muzeów regionalnych lub innych instytucji kultury gromadzących judaika i/lub prywatnych kolekcjonerów);
– koordynacja merytoryczna zadania „Rozwoju portalu Centralna Baza Judaików”, w tym m.in.: uporządkowanie i podniesienie merytorycznego poziomu bazy; pozyskiwanie i umieszczenie na stronie www audiodeskrypcji obiektów z kolekcji POLIN.

Wymagania

• wykształcenie wyższe, preferowane kierunki związane z zarządzaniem;
• minimum 3-letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami z zakresu działalności kulturalnej i/lub organizacyjnej;
• umiejętność tworzenia dokumentacji projektowej;
• bardzo dobra znajomość pakietu Microsoft 365, w szczególności Excel, Word, PowerPoint, OneDrive;
• znajomość zasad digitalizacji zbiorów muzealnych opracowanych przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów;
• znajomość języka angielskiego na poziomie minimum poziom B2;
• znajomość ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz o ponownym wykorzystaniu informacji sektora publicznego;
• znajomość procedur dot. przenoszenia zbiorów muzealnych;
• wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne i negocjacyjne;
• odpowiedzialność i samodzielność w działaniu;
• umiejętność planowania i organizowania pracy własnej;
• umiejętność pracy pod presją czasu;
• dokładność, terminowość i proaktywność w działaniu;
• kreatywność w szukaniu dróg do osiągnięcia zamierzonego celu.

Mile widziane:
• znajomość oprogramowania do zarządzania zbiorami lub standardu zarządzania kolekcją muzealną SPECTRUM min. v.4.0.

Oferujemy

• umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy na czas określony do 31.12.2023 r.;
• pracę w zaangażowanym i zmotywowanym zespole;
• możliwość rozwoju zawodowego.

CV prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@polin.pl do dnia 4.08.2022.
W tytule wiadomości proszę podać nr referencyjny ogłoszenia: DZB/KPII
Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatkami/kandydatami.

Prosimy o umieszczenie w zgłoszeniach klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesów rekrutacyjnych, prowadzonych zarówno obecnie, jak też w przyszłości. Zgoda została wyrażona przeze mnie w trybie zapisów art. 7 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) zwanego RODO”.