Stanowisko

Konserwator książki

Umowa
Miasto
Łódź
Województwo
Łódzkie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

18.01 29.02

Słowa kluczowe
  • Biblioteka
  • Muzeum
  • Obsługa techniczna

Opis stanowiska

◾ wykonywanie prac konserwatorskich: czyszczenie, sklejanie przedarć i prostowanie kart, uzupełnianie ubytków, dublowanie, odkwaszanie, itp.;
◾ wykonywanie prac introligatorskich: oprawa ksiąg, wykonywanie obwolut, teczek i pudeł ochronnych;
◾ prowadzenie dokumentacji konserwatorskiej;
◾ kontrola i ocena warunków przechowywania zbiorów;
◾ opiniowanie pod względem konserwatorskim obiektów do wystaw;
◾ sporządzanie opisów prac konserwatorskich wybranych zbiorów do projektów;
◾ organizowanie zaopatrzenia pracowni konserwatorskiej w odpowiedni sprzęt i materiały niezbędne do pracy;
◾ udział w warsztatach, prelekcjach i innych formach szkolenia, dotyczących problematyki konserwatorskiej.

Wymagania

◾ wykształcenie wyższe kierunkowe, tj. konserwacja dzieł sztuki, specjalizacja konserwacja i restauracja papieru i skóry;
◾ umiejętność obsługi komputera (środowisko Windows);
◾ sprawność manualna, precyzja;
◾ komunikatywność i umiejętność pracy w zespole;
◾ umiejętność organizacji czasu pracy i podziału zadań.

Oferujemy

◾ stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę;
◾ możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji;
◾ bogaty pakiet socjalny (m.in. dofinansowanie wypoczynku pracownika i członków rodziny, dofinansowanie zakupu biletów na imprezy kulturalne, dofinansowanie przedszkola dla dzieci, pracowniczy program emerytalny);
◾ przyjazną atmosferę w zespole.

Prosimy o przesłanie swojej oferty (CV oraz list motywacyjny) w wersji elektronicznej na adres e-mail: katarzyna.lis-piwowarska@lib.uni.lodz.pl w terminie do 29.02.2024 r.
Zastrzegamy sobie prawo do przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej jedynie z wybranymi kandydatami.