Konserwator/konserwatorka w Muzeum Etnograficznym w Krakowie

Umowa
Miasto
Kraków
Województwo
Małopolskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

16.07 06.08

Słowa kluczowe
  • Muzeum
  • Sztuka

Opis stanowiska

Zakres:
- konserwacja i restauracja muzealiów oraz dokumentowanie prac
zgodnie ze Schematem Dokumentacji Konserwatorskiej, wykonywanie dokumentacji fotograficznej, wprowadzanie danych do rejestru oraz do programu bazodanowego MUZA,
- sporządzanie programów prac konserwatorskich oraz opisów stanów zachowania.
- sporządzanie zaleceń konserwatorskich
- udział w pracach związanych z realizacją wystaw, przemieszczeniem zbiorów wewnątrz muzeum i na zewnątrz
- opieka konserwatorska nad zbiorami na ekspozycjach i w magazynach, w tym konserwacja zachowawcza, monitoring warunków środowiskowych i stanu zachowania, nadzór nad bezpiecznym obchodzeniem się z eksponatami
- udział w warsztatach, szkoleniach, konferencjach konserwatorskich

Wymagania

Wymagania:
- wykształcenie wyższe kierunkowe z dziedziny konserwacji dzieł sztuki, w szczególności: konserwacja papieru/ konserwacja malarstwa i rzeźby drewnianej polichromowanej/ konserwacja metalu
- doświadczenie min. 5 lat w pracach konserwatorskich i restauratorskich,
- znajomość wymogów konserwatorskich, znajomość zasad bezpieczeństwa i ochrony zbiorów,
- znajomość różnych, w tym nowoczesnych technik konserwatorskich
- umiejętność obsługi komputera (pakiet MS Office),
- umiejętność współpracy z ludźmi i pracy w zespole,
- umiejętność dobrej organizacji czasu pracy
- zaangażowanie w wykonywanie powierzonych obowiązków,
- odpowiedzialność, sumienność, cierpliwość, skrupulatność,

Oferujemy

- umowę o pracę (pełny etat)
- stabilną pracę w instytucji podejmującej ciekawe wyzwania
- przyjazny klimat pracy

List motywacyjny oraz CV należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: barczynska@etnomuzeum.eu do 6 sierpnia 2021 r., wpisując w tytule wiadomości „Rekrutacja konserwator zbiorów”.

W dokumentach aplikacyjnych prosimy o zamieszczenie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)).

Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.