Stanowisko

Konserwator dzieł sztuki współczesnej

Umowa
Miasto
Wrocław
Województwo
Dolnośląskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

04.07 31.08

Słowa kluczowe
  • Muzeum

Opis stanowiska

zakres obowiązków:
• opieka konserwatorska nad muzealiami: okresowe przeglądy magazynu, w tym kontrola stanu zachowania muzealiów oraz warunków ich przechowywania, typowanie prac, kwalifikujących się do interwencji konserwatorskiej
• interwencje konserwatorskie
• wykonywanie dokumentacji konserwatorskiej
• przeprowadzanie ekspertyz i sporządzanie opinii konserwatorskich
• przygotowywanie programów konserwatorskich
• przeglądy ekspozycji, w tym kontrola stanu zachowania muzealiów oraz warunków ich prezentacji, w razie konieczności podjęcie korekty
• nadzór konserwatorski i udział w ruchu muzealiów, tj. pakowanie i transport obiektów, planowanie ekspozycji, montaż oraz digitalizacja zbiorów
• nanoszenie numerów ewidencyjnych na muzealia
• udział w inwentaryzacjach zbiorów muzealnych
• nadzór i realizacja umów dot. konserwacji, ochrony obiektów, uzgodnionych działań oraz planów MWW

Wymagania

- wykształcenie kierunkowe z zakresu konserwacji
- umiejętność pracy w zespole
- dobra organizacja pracy, umiejętność planowania
- zaangażowanie w wykonywaną pracę, obowiązkowość, rzetelność

Oferujemy

• Stabilne warunki zatrudnienia
• Umowę o pracę w wymiarze pełnego etatu
• Pracę w zaangażowanym i zmotywowanym zespole
• Praca od poniedziałku do piątku 8:00-16:00
• Możliwość rozwoju kompetencji zawodowych
• Przyjazną atmosferę pracy
• Parking dla pracowników dojeżdżających samochodem lub rowerem

Warunki aplikowania

Wymagane dokumenty:
CV oraz dokumenty potwierdzające wykształcenie/kwalifikacje.

Aplikacje należy składać do dnia 31.08.2023 r.
 osobiście (biuro Muzeum Współczesnego Wrocław, pl. Strzegomski 2a)
 pocztą elektroniczną na adres: praca@muzeumwspolczesne.pl;
 pocztą na adres: Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2a, 53‐681 Wrocław
Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 71 356 42 50. Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatkami/kandydatami po wstępnej ocenie przesłanych aplikacji.