Stanowisko

Kierownik / Kierowniczka Działu Edukacji

Umowa
etat
Wynagrodzenie

od 6500 PLN brutto

Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

26.02 11.03

Słowa kluczowe
  • Edukacja
  • Muzeum

Opis stanowiska

Jeśli chcesz realizować ciekawe projekty edukacyjne, lubisz pracować z ludźmi i nie boisz się wyzwań, to szukamy właśnie Ciebie!

Zakres obowiązków:
 organizowanie, koordynowanie oraz kontrolowanie pracy podległych pracowników i pracownic w sposób zapewniający właściwe jakościowo i terminowe wykonanie zadań
 zapewnienie instruktażu na stanowiskach pracy oraz sprawowanie kontroli zachowania dyscypliny pracy, przepisów bhp i p.poż. oraz regulacji w zakresie bezpieczeństwa Muzeum, pracowników i pracownic komórki organizacyjnej
 nadzór nad przestrzeganiem przez podległych pracowników i pracownice zasad wynikających z przepisów o ochronie informacji niejawnych i ochrony danych osobowych
 kreowanie i realizacja polityki edukacji oraz upowszechniania wiedzy o zasobach Muzeum
 roczne planowanie celów i zadań w zakresie Działu edukacji
 monitorowanie stanu realizacji celów i zadań oraz zarządzanie ryzykiem
 przygotowywanie projektu i realizacja budżetu Działu Edukacji, w tym prawidłowe i terminowe wydatkowanie środków finansowych zaplanowanych w budżecie Działu Edukacji
 wdrażanie kreatywnych i innowacyjnych metod edukacyjnych
 nadzór nad organizacją lekcji muzealnych i innych zajęć edukacyjnych oraz programów twórczych dla osób w różnym wieku i rodzin
 inicjowanie, realizacja i koordynacja wydarzeń muzealnych w różnych formach
 inicjowanie prac wiązanych z wydawnictwami i grami edukacyjnymi
 inicjowanie edukacji filmowej w ramach Kina Syrena
 organizowanie i prowadzenie konferencji, warsztatów, seminariów i innych działań dotyczących edukacji muzealnej i animacji kultury
 współpraca przy przygotowaniu wydarzeń edukacyjno-kulturalnych z instytucjami zewnętrznymi
 monitorowanie wolontariatu, programu staży oraz praktyk muzealnych
 monitorowanie działań związanych z dostępnością muzeum
 raportowanie bezpośredniemu(-ej) przełożonemu(-ej) o efektach realizowanych zadań i celów

Wymagania

Nasze wymagania niezbędne:
 min. 4 lata stażu pracy lub doświadczenia zawodowego
 dyplom ukończenia studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich
 obsługa komputera: MS Office - Word, Excel; Internet
 znajomość języka angielskiego na poziomie B2
 pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych

Mile widziane:
 znajomość innych języków obcych
 znajomość ustawy Prawo Zamówień Publicznych
 umiejętność ustalania priorytetów i kierowania zespołem, umiejętność udzielania informacji zwrotnej, umiejętność planowania pracy podległym pracownikom i pracowniczkom, odpowiedzialność, rzetelność, komunikatywność

Oferujemy

Co oferujemy:
 zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy
 wynagrodzenie zasadnicze w miesięcznej kwocie brutto w przedziale 5 500 – 6 000 zł (w zależności od doświadczenia zawodowego), dodatek funkcyjny w miesięcznej kwocie brutto min. 1000 zł oraz dodatek stażowy
 możliwość rozwoju zawodowego
 podnoszenie kwalifikacji zawodowych poprzez szkolenia, kursy
 świadczenia pozapłacowe np. karta multisport na preferencyjnych warunkach, dofinansowanie do różnych form wypoczynku, dofinansowanie do działalności kulturalno-oświatowej i imprez sportowo-rekreacyjnych
 darmowe bilety wstępu do państwowych muzeów w Polsce

Warunki aplikowania

Osoby zainteresowane prosimy o dostarczenie:
 CV z numerem referencyjnym (nr ref. KE_2.EM/2024) oraz zawierające poniższą klauzulę:

“Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Muzeum Warszawy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)”

Aplikacje prosimy składać pod adresem: Muzeum Warszawy, Dział Kadr i Płac
Rynek Starego Miasta 28, 00-272 Warszawa
lub mailowo: kariera@muzeumwarszawy.pl

Termin składania aplikacji: 11.03.2024 r.
Dokumenty uważa się za dostarczone w terminie, jeżeli wpłynęły na w/w adres w terminie składania aplikacji.
Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się jedynie z wybranymi kandydatami.

Muzeum Warszawy zastrzega sobie prawo do wymagania od osoby wskazanej do zatrudnienia załączenia do dokumentów informacji z Krajowego Rejestru Karnego o niekaralności w zakresie przestępstw określonych w rozdziale XIX i XXV Kodeksu karnego, w art. 189a i art. 207 Kodeksu karnego (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 17) oraz w ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1939), lub za odpowiadające tym przestępstwom czyny zabronione określone w przepisach prawa obcego.