Stanowisko

Kierownik Działu Komunikacji-Rzecznik prasowy

Umowa
etat
Wynagrodzenie

4800—5000 PLN brutto

Miasto
Łódź
Województwo
Łódzkie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

19.12 31.01

Słowa kluczowe
  • Marketing
  • Muzeum
  • Nowe media
  • Sztuka
  • Zarządzanie projektem

Opis stanowiska

I. Zadania merytoryczne:
1. Opracowywanie i realizowanie strategii komunikacji organizacji;
2. Dbałość i spójność działań PR Muzeum z komunikacją z otoczeniem;
3. Tworzenie i realizacja harmonogramów działań PR;
4. Przygotowanie i dystrybucja komunikatów prasowych i informacji prasowych,
5. Bieżący monitoring mediów, w tym przeglądanie, analizowanie i archiwizowanie materiałów prasowych;
6. Organizacja konferencji prasowych i wywiadów;
7. Przygotowywanie projektów informacji dla mediów w ramach planowanych działań (konferencje prasowe, briefingi, kampanie informacyjne);
8. Współpraca i budowanie relacji z dziennikarzami, w tym opieka dotycząca obecności dziennikarzy podczas wydarzeń organizowanych przez Muzeum;
9. Opracowywanie i redagowanie biuletynów i newsletterów;
10. Prowadzenie BIP, stron www i profili w mediach społecznościowych;
11. Opracowywanie raportów i sprawozdawczości z działań PR;
12. Współpraca z kontrahentami zewnętrznymi;
13. Prowadzenie działalność PR w ramach realizowanych projektów finansowych ze źródeł zewnętrznych np. środków UE;
14. koordynacja działań komunikacyjnych w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej;
15. Aktywny udział w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na działalność promocyjną instytucji;
16. Prowadzenie ewaluacji realizowanej działalności promocyjnej oraz potrzeb odbiorców;
II. Zadania kierownicze:
1. Tworzenie i realizacja planów i sprawozdań budżetowych w ramach prowadzonej działalności edukacyjnej;
2. Przygotowywanie pism, dokumentów, treści publikacji, materiałów informacyjnych, ofert związanych z działalnością działu itp. zgodnie z obowiązującymi przepisami ogólnymi i wewnętrznymi
3. Zbieranie i opracowywanie danych dla celów sprawozdawczych, przygotowywanie sprawozdań i raportów
4. Zarządzanie zespołem i koordynacja pracy podległych pracowników (zespół do 10 osób)
5. Delegowanie, ewaluacja, egzekwowanie i nadzór nad realizacją zadań działu
6. Rozwijanie umiejętności pracowników działu;

Wymagania

1. Wykształcenie wyższe;
2. Minimum dwuletnie doświadczenie zawodowe na zbliżonym stanowisku w instytucji publicznej;
3. Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
4. Wiedza i doświadczenie w współpracy z mediami;
5. Otwartość na otoczenie, łatwość porozumiewania się z mediami w mowie i w piśmie.
6. Wiedza i doświadczenie w koordynacji projektów oraz współpracy z partnerami zewnętrznymi.
7. Umiejętność planowania, delegowania zadań i wyznaczania priorytetów sobie oraz zespołowi;
8. Nienaganny wygląd zewnętrzny i wysoka kultura osobista;
9. Etyka zawodowa i profesjonalizm w podejmowanych działaniach;
10. Obowiązkowość, rzetelność i terminowość;
11. Umiejętność pracy i szybkiego podejmowania decyzji w warunkach stresowych.

Oferujemy

1. Forma zatrudnienia: pełen etat, umowa na czas określony w perspektywie umowa na czas nieokreślony;
2. Możliwość pracy w ramach elastycznych godzin pracy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pracy (system czasu równoważnego);
3. Wynagrodzenie zasadnicze brutto: 4800-5000 PLN (kwota wynagrodzenia zasadniczego ustalana indywidualnie po przeanalizowaniu osiągnięć zawodowych kandydata/kandydatki; wynagrodzenie miesięczne brutto będzie ponadto zawierać dodatki płacowe przewidziane przepisami wewnętrznymi instytucji;

Warunki aplikowania

1. Wymagane dokumenty:
a) list motywacyjny (kandydat/kandydatka jest zobowiązany do sporządzenia dokumentu
w języku polskim);
b) życiorys / portfolio (kandydat/kandydatka jest zobowiązany do sporządzenia dokumentu
2. Aplikacje prosimy przesyłać na: kadry@msl.org.pl
3. Aplikacje, które wpłyną po upływie wskazanego terminu lub niekompletne, nie będą rozpatrywane i zostaną zniszczone.
4. Organizator procesu rekrutacji zastrzega sobie prawo odwołania lub przedłużenia procedury naboru w każdym terminie.
5. Organizator procesu rekrutacji zastrzega sobie prawo kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.
6. Organizator procesu rekrutacji zastrzega sobie prawo nie informowania o wynikach naboru.
7. Organizator procesu rekrutacji zastrzega sobie prawo nie wybrania żadnego z kandydatów.
8. Osoby, których oferty zostaną pozytywnie rozpatrzone, będą powiadomione o terminie rozmowy rekrutacyjnej.
9. Osoby, których oferty zostaną rozpatrzone negatywnie, nie będą o tym informowane, a oferty zostaną zniszczone po zakończeniu procedury rekrutacji.
10. Aplikacje złożone w innej formie niż elektroniczna nie będą uwzględniane i zostaną zniszczone.
11. Informacja dotycząca danych osobowych na stronie:http://bip.msl.org.pl