Stanowisko

Kierownik American Corner

Umowa
Miasto
Gdańsk
Województwo
Pomorskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

14.01 30.01

Słowa kluczowe
  • Biblioteka
  • Marketing
  • Zarządzanie projektem

Opis stanowiska

Zadania realizowane na stanowisku pracy:
•Zaplanowanie, organizacja i koordynacja działań American Corner
•Upowszechnianie programów i wydarzeń promujących American Corner
•Budowanie i utrzymywanie relacji i sprawnej współpracy pomiędzy WiMBP w Gdańsku a Ambasadą USA w Warszawie oraz miedzy lokalnymi agencjami, firmami, szkołami i organizacjami zainteresowanymi nawiązaniem współpracy z podmiotami na terenie Stanów Zjednoczonych
•obsługa czytelników (wypożyczanie książek, współprowadzenie conversation & book clubs)
•promowanie i współprowadzenie eventów online + stacjonarnie
•redagowanie i współtworzenie treści do mediów społecznościowych

Wymagania

Od kandydatów na stanowisko Kierownika American Corner oczekujemy:
•wykształcenia wyższego (preferowane kierunki: amerykanistyka, kulturoznawstwo, marketing i PR, dziennikarstwo)
•bardzo dobrej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie B2, a także języka polskiego umożliwiającego swobodne komunikowanie się w mowie i piśmie
•dobrej znajomości programów MS Office,
•umiejętności sprawnego poruszania się w Social Mediach (Facebook, Twitter, Instagram)
•ogólnej wiedzy na temat Stanów Zjednoczonych tj. historii, polityki, zwyczajów, zagadnień socjologicznych, kultury i systemu edukacji kraju
•rozwiniętych umiejętności interpersonalnych, komunikacyjnych
•proaktywnej osobowości – zorientowania społecznego, lokalnego, chęci współtworzenia społeczności wokół Nowego American Corner
•chęci do nauki oraz rozwijania własnych pomysłów/projektów
•umiejętności sporządzania raportów,
•umiejętności ustalania priorytetów i planowania pracy
Dodatkowymi atutami kandydata będą:
•doświadczenie w pracy na stanowisku bibliotekarskim lub pracy o podobnym charakterze, w szczególności na stanowisku kierowniczym
•zorientowanie w tematach pop-kultury amerykańskiej
•umiejętność i doświadczenie w planowaniu i dysponowaniu budżetem kierowanej jednostki, pozyskiwanie dodatkowych źródeł finansowania

Oferujemy

Oferujemy:
•pracę od poniedziałku do piątku, 8 godzin dziennie, 40 godzin w tygodniu
•wynagrodzenie miesięczne – od 3 600 zł brutto (+ dodatek funkcyjny, ewentualny dodatek stażowy)
•ścisłą współpracę z Ambasadą USA w Warszawie oraz międzynarodową siecią American Spaces
•możliwość nawiązania relacji i współtworzenia własnych pomysłów na działania edukacyjne
•pracę w zespole 2-osobowym (kierownik + pracownik),
•pracę w Śródmieściu, w Nowej Placówce American Corner - po generalnym remoncie
•pracę w dwóch językach – polskim i angielskim
•ze względu na charakter działalności American Corner możliwa jest konieczność pracy w godzinach wieczornych (ok. 18:00-19:00) oraz sporadycznych wyjazdów służbowych

Warunki aplikowania

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 30 stycznia 2022 roku.
Przewidziany termin zatrudnienia to luty 2022 r.
Osoby zainteresowane ofertą prosimy o składanie aplikacji poprzez przesłanie CV wraz z listem motywacyjnym na adres: praca@wbpg.org.pl (z dopiskiem „kierownik AC” w temacie wiadomości).
Do przesłanych dokumentów należy załączyć pierwszą lub obie klauzule (w zależności od decyzji kandydata):
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, innych niż wymagane w ogłoszeniu o naborze, w celach związanych z prowadzoną rekrutacją, w tym także na przetwarzanie mojego wizerunku do celów rekrutacyjnych.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z rekrutacjami organizowanymi w przyszłości – w okresie najbliższych 3 miesięcy.
Po weryfikacji Państwa dokumentów skontaktujemy się z kandydatami zakwalifikowanymi do kolejnego etapu rekrutacji.
Zasady rekrutacji pracowników na wolne stanowiska pracy w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku znajdą Państwo tutaj http://www.wbpg.org.pl/tresc/zasady-rekrutacji-pracownikw-na-wolne-stanowiska-pracy-w-wojewdzkiej-i-miejskiej-bibliotece.
Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE przyjmuję do wiadomości że:

Administrator danych
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakimi sposobami, jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, Targ Rakowy 5/6, 80-806 Gdańsk, email: wbp@wbpg.org.pl.
Inspektor ochrony danych
We wszystkich sprawach dotyczących ochrony danych osobowych, macie Państwo prawo kontaktować się z naszym Inspektorem ochrony danych na adres mailowy: iod@wbpg.org.pl.