Instruktor/Instruktorka ds. amatorskiego ruchu artystycznego w zakresie filmu i fotografii

Umowa
Miasto
Poznań
Województwo
Wielkopolskie
Czas trwania oferty

30.09 15.10

Słowa kluczowe
  • Biblioteka
  • Edukacja
  • Fotografia
  • Nowe media
  • Sztuka

Opis stanowiska

Praca w dziale fotografii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu polega na animowaniu ruchu fotograficznego i filmowego w Wielkopolsce. Składa się na to koordynacja działań fotograficznych w Poznaniu i w regionie poprzez organizację wystaw, konkursów, warsztatów, spotkań autorskich etc. oraz aktywną współpracę z artystami, instytucjami, uczestnictwo w wydarzeniach artystycznych w Poznaniu i województwie.

Do podstawowych zadań należą:
• współpraca z instytucjami, organizacjami społecznymi i pozarządowymi, animatorami kultury i twórcami,
• realizacja wydarzeń i projektów o podłożu animacji i edukacji kulturalnej,
• przestrzeganie harmonogramów realizacji projektów,
• promocja wydarzeń artystycznych, poprzez cykliczne redagowanie oraz pisanie tekstów (artykuły, materiały promocyjne, strona WWW i media społecznościowe),
• koordynacja, dystrybucja, materiałów promocyjnych

Wymagania

• doświadczenie w realizacji projektów kulturalnych,
• dobra znajomość programów z pakietu Microsoft Office
• znajomość trendów w prowadzeniu mediów społecznościowych
• lekkie pióro – umiejętność redagowania tekstów w kreatywny i nieszablonowy sposób,
• dyspozycyjność i gotowość do pracy w niestandardowym czasie (np. weekendy i inne terminy realizacji imprez)
• odpowiedzialność za realizowane projekty,
• umiejętność pracy w zespole, doskonała organizacja pracy, samodzielność, kreatywność
• znajomość branży kultury oraz wydarzeń kulturalnych na mapie Poznania i Wielkopolski
• dodatkowym atutem będzie znajomość programów z pakietu Adobe (Photoshop, Indesign)

Oferujemy

• stabilną pracę w kreatywnym zespole,
• zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy,
• możliwość wykazania się inicjatywą, kreatywnością i umiejętnościami organizacyjnymi oraz udział w ciekawych i nietypowych projektach,
• zdobycie doświadczenia w organizacji wydarzeń artystycznych, animacji i edukacji kulturalnej