Stanowisko

Główny Inwentaryzator Zbiorów

Umowa
Miasto
Toruń
Województwo
Kujawsko-pomorskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

10.01 28.02

Słowa kluczowe
  • Muzeum

Opis stanowiska

• kontrola i nadzór nad realizacją obowiązujących w Muzeum zasad w zakresie:
1. inwentaryzacji i katalogowania zbiorów, w tym nad programem do ewidencji i
zarządzania zbiorami;
2. przechowywania i ruchu wewnętrznego zbiorów;
3. użyczeń/wypożyczeń zbiorów z/do Muzeum;
4. digitalizacji zbiorów;
5. kwerend i udostępniania informacji o zbiorach;
6. prezentacji zbiorów w Internecie;
7. skontrum zbiorów;
• określenia wytycznych w zakresie prowadzenia ksiąg inwentarzowych
muzealiów i depozytów oraz innych form ewidencji zbiorów;
• współpraca z właściwymi komórkami organizacyjnymi w zakresie
opracowania i konserwacji zbiorów, prowadzonych badań oraz działalności
edukacyjnej, wystawienniczej i wydawniczej Muzeum.

Wymagania

• wykształcenie wyższe specjalistyczne na kierunku humanistycznym
specjalistycznym;
• min. 5 lat stażu pracy;
• dorobek zawodowy w zakresie ustawowej działalności muzeum lub studia
podyplomowe z tego zakresu;
• znajomość problematyki udostępniania, rozpowszechniania i zarządzania
zbiorami;
• doświadczenie w pracy z wykorzystaniem programów do ewidencji i
• obsługa komputera: Windows, pakiet MS Office, Internet;
• znajomość języka angielskiego w stopniu przynajmniej
średniozaawansowanym

Oferujemy

• zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
• przyjazne środowisko pracy
• możliwość rozwoju zawodowego

Warunki aplikowania

Aplikacje prosimy składać pod adresem:

Muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. św. Jana Pawła II
ul. Droga Starotoruńska 3, 87-100 Toruń

lub

e-mailowo: biuro@muzeumpamiecitozsamosc.pl