Główna Biblioteka Lekarska im. Stanisława Konopki poszukuje Specjalistów

Umowa
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

18.12 21.01

Słowa kluczowe
  • Biblioteka
  • Muzeum

Opis stanowiska

• gromadzenie, ochrona, naukowe opracowanie zbiorów muzealnych lub archiwalnych;
• administrowanie elektroniczną ewidencją zbiorów;
• czuwanie nad stanem zachowania obiektów oraz prawidłowym ich przechowywaniem, udostępnianiem i eksponowaniem;
• udział w przygotowywaniu wystaw;
• opracowywanie i prowadzenie lekcji muzealnych;
• w przypadku konserwatorów: ocena stanu zachowania oraz konserwacja zbiorów GBL.

Wymagania

• wykształcenie wyższe w kierunkach: historia sztuki, konserwacja zabytków, muzealnictwo, archiwistyka;
• doświadczenia w ewidencjonowaniu i opracowywaniu naukowym zbiorów muzealnych lub archiwalnych;
• biegła obsługa komputera oraz umiejętność obsługi programów bazodanowych;
• umiejętność sprawnego redagowania tekstów;
• umiejętność organizowania pracy własnej oraz zaangażowanie w powierzane zadania;
• dokładność w wykonywaniu powierzonych obowiązków;
• znajomość języka angielskiego i/lub niemieckiego;
• znajomość przepisów z zakresu ewidencjonowania zbiorów;
• znajomość zasad prawidłowego przechowywania zbiorów w magazynach, na wystawach lub przeznaczonych do transportu;
• w przypadku konserwatorów zabytków: udokumentowane doświadczenie w wykonywaniu zabiegów konserwatorskich na papierze i skórze, umiejętność prowadzenia dokumentacji konserwatorskiej.

Oferujemy

Wymiar etatu: cały etat
Rodzaj umowy: umowa o pracę

Warunki aplikowania

Wymagane dokumenty:
* CV,
* List motywacyjny.
Prosimy przesłać w formie elektronicznej na adres:
rekrutacja@gbl.waw.pl