Stanowisko

Ekspert w zakresie księgowości i finansów

Umowa
Miasto
Kraków
Województwo
Małopolskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

21.04 21.05

Słowa kluczowe
  • Księgowość
  • Muzeum

Opis stanowiska

CZYM BĘDZIESZ SIĘ ZAJMOWAĆ:
• Współtworzeniem polityki działu
• Wdrażaniem nowego systemu ERP oraz innych rozwiązań finansowo-księgowych mających na celu automatyzację i usprawnienie procesów w dziale
• Aktywnym udziałem w realizacji projektów finansowo – księgowych
• Weryfikacją dokumentów księgowych pod kątem merytorycznym i rachunkowym
• Dokonywaniem wstępnej kontroli zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym
• Ewidencją dokumentów księgowych i nadzór nad ich poprawnością oraz prawidłowym obiegiem
• Nadzorem nad prawidłowością rozliczeń otrzymanych dotacji, rozliczeń podatkowych, udziałem w przygotowaniu raportów statystycznych i dostarczaniem danych do deklaracji podatkowych
• Sporządzaniem miesięcznych, kwartalnych i rocznych sprawozdań oraz raportów finansowych według określonych standardów
• Opracowywaniem planu kont zgodnie z określonymi standardami sprawozdawczymi, wymogami kontrolingu oraz prawem podatkowym,
• Procedowaniem potwierdzania sald z kontrahentami, rozliczaniem inwentaryzacji aktywów firmy, prowadzeniem wszystkich ewidencji księgowych
• Przygotowaniem transakcji płatniczych oraz wykonywaniem dyspozycji środkami pieniężnymi
• Współpracą z kontrahentami wewnętrznymi i zewnętrznymi, m.in. takimi instytucjami jak MKiDN, US, ZUS, GUS, bankami
• Realizacją wybranych prac, związanych z audytami wewnętrznymi i zewnętrznymi

Wymagania

SZUKAMY CIĘ JEŚLI:
• Masz wykształcenie wyższe kierunkowe – ekonomiczne (preferowane finanse i rachunkowość)
• Przepisy prawa podatkowego, ustawy o rachunkowości, ustawy o finansach publicznych oraz polskie standardy w tym obszarze nie są Ci obce
• Dobrze znasz specjalistyczne narzędzia finansowo-księgowe, masz doświadczenie we wdrażaniu systemu ERP
• Posiadasz minimum 5-letnie doświadczenie w obszarze finansowo/księgowym na stanowisku kierowniczym
• Jesteś osobą otwartą, komunikatywną i empatyczną - budujesz dobre relacje ze współpracownikami
• Potrafisz spojrzeć na sprawę z różnych perspektyw, indywidualnie, masz zdolność kompleksowej oceny sytuacji
• Nie sprawia Ci problemu logiczne uzasadnianie swoich koncepcji w oparciu o twarde dane oraz prognozy – informacje potrafisz przekazać w jasny i zrozumiały sposób (również osobom pracującym w innych obszarach)
• Cechuje Cię pozytywne nastawienie, odpowiedzialność i zaangażowanie w pracę
• Dobrze radzisz sobie z rozwiązywaniem problemów
• Płynnie poruszasz się w środowisku MS Office

Oferujemy

OFERUJEMY:
• ciekawą pracę w niesamowitym miejscu;
• możliwość rozwoju, kreowania i wdrażania własnych rozwiązań i pomysłów;
• stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę;
• atrakcyjny pakiet socjalny (prywatna opieka medyczna, karta Multisport, kasa zapomogowo-pożyczkowa, dofinansowanie wypoczynku, karta ICOM);
• możliwość udziału w ciekawych wydarzeniach kulturalnych;

Prosimy aplikować poprzez formularz dostępny w linku: https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=0a4f5e9e49d24102896383c141937d61