Stanowisko

edukator/przewodnik

Umowa
etat
Wynagrodzenie

3500—4700 PLN brutto

Miasto
Gniezno
Województwo
Wielkopolskie
Wykształcenie
policealne / średnie / wyższe
Czas trwania oferty

24.05 12.06

Słowa kluczowe
  • Muzeum

Opis stanowiska

• prowadzenie zajęć muzealnych (lekcji i warsztatów);
• obsługa zwiedzających oraz oprowadzanie po Muzeum;
• opracowanie i realizacja działań edukacyjnych i popularyzatorskich;
• organizacja wystaw;
• koordynacja pracy zespołu obsługi wystaw.
• pełnienie nadzorów merytorycznych;

Wymagania

Wymagania formalne wobec kandydata/kandydatki:
1) wykształcenie min. średnie (preferowane wyższe licencjackie, dziedziny humanistyczne lub arty-styczne);
2) doświadczenie w zakresie animacji społeczno-kulturalnej.

Umiejętności i kwalifikacje:
1) Wymagane umiejętności i kwalifikacje:
• charyzma i łatwość nawiązywania kontaktu z grupą odbiorców;
• umiejętność prowadzenia zajęć dla różnych grup wiekowych;
• wysoka kultura osobista.
2) Dodatkowe wymagania i kwalifikacje:
• znajomość dziejów początków państwa polskiego;
• udokumentowana minimum jednoroczna praca w zakresie popularyzacji lub edukacji historycznej lub jednoroczne członkostwo w organizacji pozarządowej zajmującej się tego rodzaju działalnością;
• uczestnictwo w imprezach archelogicznych/historycznych o walorze popularyzacyjno-edukacyjnym.
• umiejętność pisania tekstów o charakterze popularno-naukowym;
• umiejętność pracy w zespole;
• znajomość języka obcego (preferowany angielski);
• kreatywność i dyspozycyjność.

Oferujemy

• ciekawą pracę w rozwijającej się instytucji kultury z nietuzinkowym zespołem,
• nowe doświadczenia i wyzwania,
• stabilne zatrudnienie,
• wynagrodzenie adekwatne do umiejętności i doświadczenia zawodowego,
• pakiet świadczeń socjalnych i motywacyjnych,
• możliwość rozwoju zawodowego

Warunki aplikowania

Dokumenty aplikacyjne:
1) Wymagane dokumenty:
• CV ze wskazaniem danych kontaktowych (nr telefonu lub adres mail),
• list motywacyjny,
• dokumenty potwierdzające wykształcenie.
2) Dodatkowe dokumenty potwierdzające kompetencje i doświadczenie kandydata.

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy przesłać wyłącznie mailowo na adres: grazyna.burzanska@muzeumgniezno.pl, w terminie do dnia 12 czerwca 2022 r. włącznie. W temacie maila należy wpisać: Nabór na stanowisko edukatora/przewodnika. Brak wymaganych dokumentów będzie podstawą do odrzucenia przez komisję oferty, na etapie oceny formalnej.

Kandydaci/kandydatki, których oferty przejdą ocenę formalną, zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną z komisją wyłonioną przez Dyrektora Muzeum. O terminie i miejscu przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej kandydaci/kandydatki zostaną powiadomieni indywidualnie: telefonicznie lub na podany adres poczty elektronicznej.

Do aplikacji należy dołączyć oświadczenie następującej treści:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych ze zm. oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Wyrażam zgodę na przetwarzanie szczególnych kategorii danych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO, które zamieściłem w załączonych dokumentach do aplikacji.

Aplikacje bez tej klauzuli będą odrzucone na etapie oceny formalnej.
Osobą kontaktową w kwestii konkursu jest p. Grażyna Burzańska, e: grazy-na.burzanska@muzeumgniezno.pl, t. (61) 426-46-41, w. 204.