Stanowisko

edukator/ka

Umowa
etat
Wynagrodzenie

3800—4000 PLN brutto

Miasto
Piaseczno
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

22.02 15.03

Słowa kluczowe
  • Edukacja
  • Muzeum

Opis stanowiska

• Opracowywanie scenariuszy lekcji muzealnych i warsztatów edukacyjnych.
• Organizowanie i prowadzenie zajęć edukacyjnych dla różnych grup wiekowych i społecznych – szczególnie dla przedszkoli, uczniów, seniorów, rodzin i osób z niepełnosprawnościami.
• Oprowadzanie po wystawach muzealnych i historycznych miejscach Piaseczna.
• Opracowywanie materiałów merytorycznych do projektów edukacyjnych (scenariusze zajęć, karty prac, wstępy do katalogów, itp.).
• Opracowywanie ofert edukacyjnych do wystaw stałych i czasowych oraz wydarzeń okazjonalnych.
• Opracowywanie pomocy dydaktycznych.
• Sporządzanie i prowadzenie dokumentacji oraz rozliczeń projektów edukacyjnych.
• Prowadzenie mediów społecznościowych Muzeum.
• Wykonywanie dokumentacji fotograficznej i relacji filmowych z działań edukacyjnych i innych wydarzeń muzealnych.
• Włączanie się w działalność popularyzatorską i promocyjną Muzeum.
• opracowywanie druków ulotnych, katalogów wystaw, pisanie tekstów popularnonaukowych
i informacyjnych
• Współpraca z działem merytorycznym Muzeum.
• Współpraca z instytucjami edukacyjnymi, placówkami oświatowymi, uczelniami i szkołami.

Wymagania

• Wykształcenie magisterskie na kierunkach humanistycznych: kulturoznawstwo, etnografia, animacja kultury, historia sztuki, historia i pokrewne; preferowane kierunki ze specjalnością edukacyjną lub przygotowaniem pedagogicznym.
• Otwartość i łatwość nawiązywania kontaktu.
• Kreatywność i pomysłowość.
• Komunikatywność, umiejętność jasnego formułowania wypowiedzi – umiejętność będzie sprawdzana na rozmowie kwalifikacyjnej.
• Znajomość historii Piaseczna.
• Umiejętności plastyczne będą dodatkowym atutem.
• Minimum 1 rok w realizacji projektów edukacyjnych i kulturalnych.
• Doświadczenie w prowadzeniu zajęć edukacyjnych dla różnych grup wiekowych i społecznych
w instytucjach kultury lub szkole.
• Umiejętność planowania i organizacji działań edukacji kulturalnej metodą projektową.
• Umiejętność samodzielnego opracowywania materiałów edukacyjnych i tekstów informacyjnych.
• Obsługa urządzeń biurowych, znajomość pakietu MS Office oraz podstawowych nowych mediów
i narzędzi do komunikacji on-line.
• Umiejętność pracy w zespole.
• Dyspozycyjność, samodzielność, odpowiedzialność i zaangażowanie.
• Etyka zawodowa i profesjonalizm.

Oferujemy

• zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy,
• możliwość rozwoju zawodowego, uczestniczenie w szkoleniach,
• udział w ciekawych projektach kulturalnych.

Warunki aplikowania

a) CV i list motywacyjny:
o CV zawierające poniższą klauzulę:
“Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Muzeum Piaseczna (w organizacji), plac Piłsudskiego 10, 05-500 Piaseczno dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)”,
o CV zawierające dane, o których mowa w art. 221 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy tj. imię (imiona) i nazwisko, data urodzenia, dane służące do kontaktowania się z kandydatem/tką (np. numer telefonu, adres e-mail do korespondencji), wykształcenie, kwalifikacje zawodowe oraz przebieg dotychczasowego zatrudnienia;
b) dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje i doświadczenie;
c) w przypadku osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności – kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność;
d) inne dodatkowe dokumenty o posiadanych kwalifikacjach i umiejętnościach, np. świadectwa pracy, zaświadczenia o ukończonych kursach, szkoleniach, referencje, itp., które wg kandydata mogą być istotne z punktu widzenia prowadzonego naboru.
Termin składania dokumentów: 15.03.2023 na adres e-mail: rekrutacja@muzeumpiaseczna.pl.
Aplikacje, które wpłyną po wskazanym terminie, nie będą rozpatrywane.
Zastrzegamy sobie możliwość odpowiedzi tylko na wybrane oferty.