Stanowisko

Dokumentalista

Umowa
Miasto
Gdynia
Województwo
Pomorskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

08.09 25.09

Słowa kluczowe
  • Fotografia
  • Muzeum

Opis stanowiska

Podstawowe obowiązki na stanowisku pracy:
1) wdrażanie i prowadzenie digitalizacji zbiorów we współpracy z działami merytorycznymi muzeum, zarówno do celów archiwalnych, jak i popularyzacji,
2) poszukiwanie nowych metod digitalizacji zbiorów, ich testowanie oraz wdrażanie na potrzeby muzeum, w tym we współpracy z komórkami organizacyjnymi instytucji,
3) współpraca z podmiotami zewnętrznymi w zakresie digitalizacji zbiorów oraz dążenie do wdrażania aktualnie zalecanych praktyk i standardów digitalizacji w sektorze muzealnym w kraju i za granicą,
4) wykonywanie i gromadzenie cyfrowej dokumentacji fotograficznej zbiorów muzeum zgodnie z obowiązującymi instrukcjami,
5) przygotowywanie fotografii i reprodukcji do celów archiwalnych, badawczych i publikacji muzeum,
6) wykonywanie dokumentacji fotograficznej i audiowizualnej z działalności muzeum (spotkania, wykłady warsztaty edukacyjne, wernisaże, konkursy i inne),
7) kontrola i opiniowanie techniczne materiałów audiowizualnych pozyskiwanych przez muzeum,
8) planowanie i realizacja projektów na rzecz wdrażania nowych technologii rejestru obrazu, w tym technologii 3D.

Wymagania

Niezbędne wymagania względem kandydata:
1) wykształcenie wyższe,
2) preferowane kierunki: archiwistyka i zarządzanie informacją, historia, fotografia, filmoznawstwo,
3) mile widziane doświadczenie na stanowisku pracy w Muzeum o zbliżonym
zakresie obowiązków,
4) dobra znajomość pakietu MS Office ,
5) znajomość zasad digitalizacji cyfrowej zbiorów,
6) podstawowa wiedza z zakresu fotografii studyjnej i reportażowej,
7) obsługa sprzętu fotograficznego i filmowego oraz osprzętu do fotografii studyjnej,
8) mile widziana znajomość programów graficznych,
9) skrupulatność, dokładność, samodzielność, zaangażowanie,
10) dobra organizacja pracy i umiejętność pracy w zespole.

Oferujemy

Kandydatowi do pracy oferujemy:
1) zatrudnienie na umowę o pracę na okres próbny, z możliwością przedłużenia umowy, w pełnym wymiarze czasu pracy, w siedzibie Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni przy ul. Zawiszy Czarnego 1B,
2) godziny pracy od 7.30 do 15.30,
3) możliwość rozwoju - udział w kursach oraz szkoleniach z zakresu
digitalizacji.

Warunki aplikowania

Wymagane dokumenty:
1) CV wraz z oświadczeniem i zgodą na przetwarzanie danych osobowych
zawartych w klauzuli informacyjnej (poniżej),
2) list motywacyjny.

Proces rekrutacji będzie przebiegał w 2 etapach:
1) w pierwszym nastąpi analiza dostarczonych dokumentów,
2) następnym, rozmowa kwalifikacyjna z wybranymi kandydatami.

W aplikacji prosimy o dopisanie klauzuli:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w przesłanych przeze mnie dokumentach aplikacyjnych w celach związanych z rekrutacją na stanowisko
Dokumentalista w Dziale Digitalizacji i Dokumentacji Wizualnej Muzeum Marynarki
Wojennej w Gdyni, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawnymi
regulującymi ochronę danych osobowych, w tym zgodnie z RODO.
data i podpis (imię i nazwisko) kandydata

Dokumenty bez klauzuli nie będą brane pod uwagę.

Sposób dostarczenia dokumentów:
Dokumenty prosimy dostarczyć na adres e-mail: rekrutacja@muzeummw.pl