Stanowisko

Bibliotekarz/bibliotekarka

Umowa
Miasto
Sulejówek
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

29.09 15.10

Słowa kluczowe
  • Biblioteka
  • Muzeum

Opis stanowiska

Podstawowe obowiązki:
- udział w tworzeniu i aktualizowaniu aktów prawnych dot. biblioteki (statut, regulamin, profil zbiorów),
- prowadzenie dokumentacji dot. biblioteki,
- udostępnianie księgozbioru,
- ewidencjonowanie książek i zarządzanie katalogiem,
- troska o stan księgozbioru, w tym kwalifikowanie książek do konserwacji,
- udział w pracach komisji zakupów materiałów bibliotecznych,
- przyjmowanie darów,
- zakup książek na rynku księgarskim i antykwarycznym,
- udzielanie informacji nt. księgozbioru, pomoc w kwerendach;

Wymagania

- wykształcenie wyższe humanistyczne (szczególnie mile widziane historia lub nauki pokrewne),
- wykształcenie kierunkowe bibliotekoznawstwo/informacja naukowa (np. studia podyplomowe)
- doświadczenie – udokumentowane min. 3 lata pracy na podobnym stanowisku,
- samodzielność, elastyczność i dobra organizacja pracy,
- wysoka kultura osobista,
- umiejętność współpracy w zespole,
- cierpliwość i dobra komunikacja,
- gotowość do pogłębiania wiedzy i umiejętności;

Mile widziane:
- mile widziana znajomość systemów ewidencji i wypożyczenia książek,
- zainteresowania zbieżne z działalnością Muzeum (historia i kultura Polski XIX i XX w.),
- doświadczenie w pracy w bibliotece naukowej lub w Muzeum,
- znajomość rynku księgarskiego i antykwarycznego;

Oferujemy

- zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę na pełen etat z trzy miesięcznym okresem próbnym,
- pracę w nowoczesnym, ciekawym budynku otoczonym enklawą historyczną i lasem,
- możliwość współtworzenia nowoczesnej mediateki w prężnie rozwijającej się instytucji kultury
- miłą pracę w zaangażowanym i zmotywowanym zespole,
- możliwość rozwoju.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie dokumentów aplikacyjnych (CV oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych) na adres: rekrutacja@muzeumpilsudski.pl w terminie do 15 października 2020 roku. W tytule wiadomości prosimy wpisać: „Bibliotekarz”. Zastrzegamy sobie prawo do skontaktowania się tylko z wybranymi osobami. Dane osobowe zbierane są wyłącznie dla potrzeb niniejszego procesu rekrutacji.