Stanowisko

Bibliotekarz/bibliotekarka – animator/animatorka kultury

Umowa
etat
Wynagrodzenie

3500—3500 PLN brutto

Miasto
Wrocław
Województwo
Dolnośląskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

10.01 22.01

Słowa kluczowe
  • Biblioteka
  • Literatura

Opis stanowiska

Zakres obowiązków:
• obsługa użytkowników biblioteki w zakresie udostępniania zbiorów
• udzielanie informacji czytelnikom na temat literatury i szeroko pojętej kultury w oparciu o własną wiedzę oraz dostępne zasoby instytucji
• przygotowywanie i organizowanie wydarzeń promujących kulturę literacką oraz aktywizujących społeczność lokalną
• przygotowywanie, organizowanie i prowadzenie zajęć, lekcji bibliotecznych, spotkań animacyjno-kulturalnych dla czytelników MBP
• współpraca z wrocławskimi instytucjami kultury i edukacji oraz środowiskiem lokalnym danej filii
• współtworzenie dobrej atmosfery w pracy

Wymagania

• wykształcenie wyższe humanistyczne, mile widziane bibliotekoznawstwo i informacja naukowa, filologia polska, pedagogika, animacja kultury lub pokrewne
• znajomości instytucji jako czytelnik/czytelniczka lub ogólnej wiedzy na temat MBP
• ogólna wiedza z zakresu literatury polskiej i światowej, filmu i szeroko pojętej kultury
• bardzo dobra znajomość obsługi komputera w zakresie programów MS Office, edytorów tekstu, Internetu
• dobra znajomość języka angielskiego
• umiejętność dobrej organizacji pracy samodzielnej i w zespole
• umiejętność wykorzystywania narzędzi cyfrowych w pracy edukacyjnej
• umiejętność prowadzenia zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych
• animacja czytelnictwa dostosowana do zmieniających się potrzeb czytelniczych
• umiejętność zarządzania budżetem
• dyspozycyjność, komunikatywność oraz wysoka kultura osobista
• pasja i zaangażowanie
• zdolność jasnego komunikowania się, łatwość budowania pozytywnych relacji.

Oferujemy

• zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na pełen etat
• możliwość zdobycia doświadczenia w pracy w instytucji kultury i rozwoju zawodowego
• przyjazną atmosferę pracy
• fundusz socjalny
• ubezpieczenie grupowe i opieka medyczna na preferencyjnych warunkach
• miejsce pracy – filie MBP we Wrocławiu
• wynagrodzenie 3500 zł brutto – okres próbny.

Warunki aplikowania

Planowany termin zatrudnienia: luty- marzec 2023 r.
Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie na adres: mbp00@biblioteka.wroc.pl:
1. CV
2. listu motywacyjnego
3. propozycji tematyki zajęć animacyjno-kulturalnych
Na zgłoszenia czekamy do 22.01.2023 r. Rozmowy z kandydatami 24.01.2023.
Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Prosimy o dopisanie klauzuli:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Jednocześnie oświadczam, że zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.