Stanowisko

asystent w Galerii Plakatu i Projektowania Graficznego

Umowa
Miasto
Poznań
Województwo
Wielkopolskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

13.11 10.12

Słowa kluczowe
  • Badania
  • Biblioteka
  • Grafika
  • Muzeum
  • Sztuka

Opis stanowiska

Oferujemy pracę w zakresie merytorycznej opieki nad zbiorami plakatu, grafiki użytkowej oraz książek od początku XX wieku ze szczególnym uwzględnieniem okresu od połowy wieku do czasów współczesnych. Stanowisko będzie obejmowało przede wszystkim opiekę nad Działem Dokumentacji Życia Artystycznego.

Informacja o Galerii Plakatu i Projektowania Graficznego w Muzeum Narodowym w Poznaniu
Galeria Plakatu i Projektowania Graficznego gromadzi, przechowuje i udostępnia muzealia z dziedziny plakatu, projektowania graficznego, reklamy i komunikacji wizualnej. Jej formalne początki w strukturze instytucji sięgają 1968 roku.
Strukturę zbiorów Galerii tworzą następujące zespoły:
- Kolekcja Plakatu Polskiego
- Kolekcja Plakatu Europejskiego i Pozaeuropejskiego
- Kolekcja Grafiki Wydawniczej i Akcydensów
- Kolekcja Grafiki Okołoprojektowej
oraz Dział Dokumentacji Życia Artystycznego (gromadzący dokumentację po zmarłych wybitnych polskich plakacistach; fotografie, korespondencję i inne archiwalia (artykuły prasowe, recenzje wystaw i ich dokumentację fotograficzną, bibliotekę).
Konsekwentnie od wielu lat stosowana przez GPiPG polityka gromadzenia zbiorów jest tym co wpływa na jej tożsamość i decyduje o wyjątkowym i niepowtarzalnym charakterze poznańskich zasobów. Poza tworzeniem reprezentatywnego zbioru plakatu, ma ona na uwadze pełne przedstawienie osobowości artystów, których aktywność artystyczna daleko wykracza poza tą jedną dyscyplinę twórczą. Bogactwo i różnorodność ciągle rozwijanej kolekcji, która ukazuje łączność wielu dziedzin grafiki projektowej, stanowi o jej wyjątkowej atrakcyjności i daje podstawę do wyznaczania nowych perspektyw badawczych i wystawienniczych w latach następnych. Strategia działalności Galerii opiera się na aktywnej działalności naukowej i badawczej oraz na rozwijaniu wyznaczonych kierunków kolekcjonowania i zapewnienie ciągłości zbiorom.

Wymagania

- wykształcenie wyższe magisterskie z zakresu historii sztuki, z dobrą znajomością sztuki współczesnej (mile widziane zainteresowanie szeroko pojętym projektowaniem graficznym i designem)
- umiejętność prowadzenia samodzielnych badań,
- umiejętność pisania tekstów o sztuce,
- ogólna wiedza z zakresu muzealnictwa,
- znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2
- gotowość do rozwijania kompetencji zawodowych i chęć związania planów zawodowych z Muzeum Narodowym w Poznaniu,
- umiejętność obsługi komputera (w tym znajomość pakietu MS Office) i urządzeń biurowych,
- komunikatywność, umiejętność pracy w zespole, samodzielność, dobra organizacja pracy własnej,
- skrupulatność, sumienność, odpowiedzialność za powierzone zadania.

Wymagane dokumenty:
- CV,
- list motywacyjny.

Oferujemy

- zatrudnienie w prestiżowej instytucji kultury na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy,
- ciekawą pracę w miłej atmosferze,
- możliwość rozwoju zawodowego,
- pracę w atrakcyjnej lokalizacji w centrum Poznania,
- udział w ciekawych wydarzeniach kulturalnych (bezpłatne wejścia na wszystkie wystawy Muzeum Narodowego w Poznaniu i w jego oddziałach w Rogalinie, Śmiełowie i Gołuchowie),
- możliwość korzystania z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych,
- możliwość podnoszenia kwalifikacji, dofinansowanie studiów, szkoleń i kursów.

- CV,

Proces rekrutacji będzie przebiegał w 3 etapach:
- analiza dostarczonych dokumentów,
- analiza przygotowanych przez wybranych kandydatów tekstów o sztuce współczesnej (szczegółowe wytyczne zostaną podane wraz z informacją o zakwalifikowaniu kandydata do 2 etapu),
- rozmowa kwalifikacyjna z kandydatami wybranymi spośród osób, które nadesłały teksty i zostały one ocenione pozytywnie.

Przetwarzanie danych osobowych kandydata do pracy w MNP:
W dokumentach prosimy o zamieszczenie klauzuli:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dostarczonej przeze mnie ofercie pracy (dokumentach rekrutacyjnych) przez Muzeum Narodowe w Poznaniu, Aleje Marcinkowskiego 9, 61‐745 Poznań, w celu realizacji procesu rekrutacji na stanowisko pracownika merytorycznego do Galerii Plakatu i Projektowania Graficznego, ogłoszenie o pracę nr 22/2023. Dokumenty bez tej klauzuli nie będą brane pod uwagę. Informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych kandydata do pracy w Muzeum Narodowym w Poznaniu znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Muzeum Narodowego w Poznaniu (bip.mnp.art.pl), w zakładce oferty pracy/zasady przetwarzania danych osobowych.