Stanowisko

Asystent w Dziale Edukacji (zastępstwo)

Umowa
Miasto
Lublin
Województwo
Lubelskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

14.01 14.02

Słowa kluczowe
  • Edukacja
  • Muzeum

Opis stanowiska

Opis stanowiska:

• organizowanie i prowadzenie projektów edukacyjnych w formie lekcji muzealnych, dni studyjnych, warsztatów i seminariów dla uczniów, studentów i dorosłych z Polski i zagranicy
• przygotowywanie materiałów dydaktycznych dla uczestników projektów edukacyjnych oraz nauczycieli i multiplikatorów zainteresowanych edukacją historyczną w miejscach pamięci
• animowanie działań edukacyjno-społecznych mających na celu upamiętnienie ofiar nazizmu
• udział w seminariach, warsztatach i konferencjach dotyczących problematyki muzealnej, w szczególności edukacji historycznej w kraju i za granicą
• udział w obsłudze ruchu zwiedzających, oprowadzanie po stałej ekspozycji i wystawach czasowych

Wymagania

Wymagania:

• wykształcenie wyższe humanistyczne
• biegła znajomość języka niemieckiego w mowie i piśmie,
• kreatywność w dziedzinie działań edukacyjnych i animacyjnych
• łatwość w nawiązywaniu kontaktu z dużymi grupami publiczności, umiejętność organizacji i koordynacji prac w zespole
• łatwość poruszania się w świecie Internetu i mediów społecznościowych
• wysoka kultura osobista

Mile widziane:

• doświadczenie w wykorzystywaniu różnych narzędzi oraz aplikacji ułatwiających edukację pozaszkolną on-line
• doświadczenie w pracy (w tym wolontariat, praktyki, staże etc.) w instytucjach kultury zajmujących się upamiętnianiem wydarzeń związanych z II wojną światową w Polsce i za granicą

Oferujemy

Oferujemy:

• praca w pełnym wymiarze godzin w oparciu o umowę o pracę na zastępstwo
• pakiet świadczeń socjalnych

Życiorys i list motywacyjny prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres praca@majdanek.eu w terminie do 14.02.2022 r.

Prosimy o wpisanie w tytule maila „DZIAŁ EDUKACJI”

Skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami w terminie do 17.02.2022 r.

Uprzejmie prosimy o zamieszczenie w treści przesyłanych dokumentów aplikacyjnych klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych. Poniżej wskazujemy przykładową treść takiej klauzuli zgody: