Stanowisko

Asystent muzealny

Umowa
Miasto
Głogów
Województwo
Dolnośląskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

01.07 21.07

Słowa kluczowe
  • Muzeum

Opis stanowiska

• opieka nad wydzieloną częścią zbiorów Działu,
• inwentaryzacja zbiorów,
• uzupełnianie wpisów w systemie Musnet Niebieski,
• opracowywanie kompleksowe zbiorów (merytoryczne, rysunkowe, fotograficzne, itp.)
• udział w badaniach wykopaliskowych i wykonywanie dokumentacji archeologicznej,
• realizowanie kwerend i udostępnienie zbiorów oraz dokumentacji,
• udział w wydarzeniach popularyzatorskich (np. Noc w Muzeum),
• opracowywanie i przygotowywanie publikacji (naukowych i popularnonaukowych),
• przygotowywanie i wygłaszanie wykładów w ramach działalności naukowej i edukacyjnej, szkoleniowej i popularyzatorskiej,
• pozyskiwanie środków zewnętrznych na działalność muzeum.

Wymagania

• wykształcenie minimum kierunkowe – archeologia, mile widziany staż pracy w muzealnictwie,
• wysoka kultura osobista,
• odpowiedzialność, dokładność, punktualność, systematyczność,
• umiejętność planowania i zdolności organizacyjne,
• umiejętność pracy samodzielnej i w zespole,
• zaangażowanie w wykonywaną pracę, dyspozycyjność,
• otwartość, komunikatywność

Oferujemy

Warunki pracy i płacy:
• rodzaj umowy - umowa o pracę,
• wymiar czasu pracy - pełny etat,
• miejsce pracy – obiekty Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie,
• godziny pracy – zgodnie z harmonogramem.
Oferujemy:
• ciekawą i satysfakcjonującą pracę w instytucji kultury,
• stabilne warunki zatrudnienia,
• wynagrodzenie adekwatne do umiejętności i doświadczenia zawodowego,
• pakiet świadczeń socjalnych i motywacyjnych,
• możliwość rozwoju zawodowego.

Wymagane dokumenty należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: malgorzata.zmuda@muzeum.glogow.pl lub złożyć w sekretariacie Muzeum Archeologiczno- Historycznego w Głogowie, ul. Brama Brzostowska 1 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 21.07.2022 r. z adnotacją:
„Oferta na stanowisko: Asystent muzealny”.