ASYSTENT MUZEALNY W DZIALE HISTORII I KULTURY MATERIALNEJ GÓRNICTWA

Umowa
Miasto
Wieliczka
Województwo
Małopolskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

07.11 10.11

Słowa kluczowe
  • Edukacja
  • Muzeum

Opis stanowiska

• prowadzenie prac badawczych dotyczących problematyki historycznej krakowskich żup solnych, przemysłu solnego w Polsce i za granicą, ze szczególnym uwzględnieniem miast Wieliczki i Bochni oraz z zakresu kultury materialnej i techniki górniczej w kopalniach soli Wieliczki i Bochni
• wykonywanie autorskich i zespołowych opracowań naukowych oraz ich publikowanie w formie artykułów drukowanych, referatów naukowych i popularnonaukowych
• przygotowywanie scenariuszy wystaw czasowych i ich realizacja
• opracowywanie eksponatów ze zbiorów techniki górniczej i kartografii
• współpraca z kopalnią soli Bochni i Wieliczki w zakresie dokumentowania problematyki historyczno-konserwatorskiej wyrobisk kopalni
• współpraca z innymi komórkami organizacyjnymi w zakresie obsługi imprez muzealnych
• uczestniczenie w działalności edukacyjnej i obsłudze zwiedzających w Muzeum

Wymagania

• wykształcenie: wyższe, związane z zakresem gromadzonych w muzeum zbiorów oraz profilem Działu Historii i Kultury Materialnej Górnictwa (historia, górnictwo, geologia)
• znajomość języków obcych, szczególnie j. niemieckiego i angielskiego
• umiejętność pracy w zespole
• sumienność, odpowiedzialność, wysoka kultura osobista

Oferujemy

• zatrudnienie w renomowanej państwowej instytucji kultury
• zatrudnienie w ramach umowy o pracę
• wymiar zatrudnienia: pełny etat

Warunki aplikowania

WYMAGANE DOKUMENTY, TERMIN I MIEJSCE SKŁADANIA OFERT:
• CV
• list motywacyjny
• kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
• zgoda na przetwarzanie danych i klauzula informacyjna, która jest załącznikiem do oferty i dostępne na stronie muzeum
Prosimy o zawarcie w liście motywacyjnym oraz w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)”.
Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać osobiście w siedzibie Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce, ul. Daniłowicza 12, 32-020 Wieliczka, w Dziale Pracowniczym pok. 102 lub drogą elektroniczną na adres: m.kalemba@muzeum.wieliczka.pl, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 10 listopada 2022r. z dopiskiem : „Oferta pracy do Działu Historii i Kultury Materialnej Górnictwa”.
Informujemy, że zastrzegamy sobie prawo odpowiedzi tylko na wybrane oferty. Oferty nadesłane po upływie wskazanego terminu lub bez kompletu wymaganych dokumentów nie będą rozpatrywane.