Stanowisko

Asystent muzealny 2 etaty

Umowa
Miasto
Oświęcim
Województwo
Małopolskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

08.09 07.10

Słowa kluczowe
  • Edukacja
  • Muzeum

Opis stanowiska

- organizowanie pobytów studyjnych, seminariów badawczych, podróży studyjnych dla młodzieży szkolnej oraz studentów z Polski i zagranicy,
- przygotowanie, organizowanie sesji tematycznych, lekcji muzealnych, konkursów i in. dla młodzieży szkolnej z Polski i zagranicy,
- przygotowanie i organizowanie szkoleń studentów uczelni wyższych z Polski i zagranicy w ramach seminariów, konferencji, kursów i praktyk,
- przygotowanie i organizowanie szkoleń dla nauczycieli, pedagogów oraz innych grup zawodowych w formie seminariów, konferencji, warsztatów edukacyjnych, sesji tematycznych, podróży studyjnych, kursów i innych form edukacyjnych,
- przygotowywanie i organizowanie krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych dotyczących tematyki nauczania o Auschwitz i Holokauście,
- przygotowywanie zestawów dydaktycznych na potrzeby organizowanych szkoleń,
- przygotowanie i redakcja materiałów historycznych i metodycznych do publikacji edukacyjnych,
- prowadzenie dokumentacji realizowanych projektów,
w ramach działalności Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu

Wymagania

- studia wyższe na kierunku związanym z zakresem gromadzonych w Muzeum zbiorów
- dobra znajomość tematyki związanej z KL Auschwitz i II wojną światową
- bardzo dobra znajomość języka angielskiego lub niemieckiego (poziom min. B2, potwierdzona certyfikatem)
- umiejętność obsługi pakietu MS Office
- umiejętność pracy w zespole i gotowość podejmowania się różnorodnych zadań związanych z funkcjonowaniem Muzeum
- biegła znajomość języka polskiego jako obcego (dotyczy cudzoziemców)

Oferujemy

1) Umowa o pracę na czas określony poprzedzona 3 miesięcznym okresem próbnym;
Wymiar czasu pracy: 1/1 etatu
2) Umowa na czas określony w celu zastępstwa pracownika, poprzedzona 3 miesięcznym okresem próbnym;

Etaty związane z realizacją założeń projektu pn.: „Adaptacja budynku „Starego Teatru” na działalność Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu”

Życiorys wraz z listem motywacyjnym należy przesłać na adres:
rekrutacja.mceah@auschwitz.org
Termin składania ofert: od dnia 05.09.2022 r. do skutecznego zakończenia naboru.
Każda złożona aplikacja musi zawierać poniższą klauzulę:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie moich danych osobowych dla celów prowadzenia tej i kolejnych rekrutacji w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016), oraz Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2019 poz. 1781 t.j. póz. zm.)
Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi osobami.