Asystent Konserwatorski (Pracownia Konserwacji Obiektów na Papierze)

Umowa
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

28.04 15.05

Słowa kluczowe
  • Muzeum

Opis stanowiska

Główne zadania na stanowisku:
• tworzenie programów konserwacji obiektów i ich realizacja poprzez wykonywanie prac konserwatorsko-restauratorskich;
• prowadzenie dokumentacji konserwatorskiej: opisowej i fotograficznej;
• tworzenie opinii i opracowań konserwatorskich o stanie zachowania obiektów oraz związanych z decyzjami dotyczącymi bezpieczeństwa obiektów, ich ekspozycji, przemieszczania i przechowywania;
• przestrzeganie zasad bezpieczeństwa zbiorów;
• sprawowanie nadzorów konserwatorskich.

Wymagania

Wymagania wobec kandydatów:
• wykształcenie wyższe, magisterskie kierunkowe – absolwent/tka Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki o specjalizacji konserwacji papieru lub student/tka ostatniego roku tego wydziału;
• wiedza w zakresie prewencji muzealnej i jej dobrych praktyk;
• umiejętności projektowania, manualne i plastyczne w zakresie stosowania w konserwacji i renowacji obiektów na papierze;
• umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu;
• systematyczność, dobra organizacja pracy, komunikatywność;
• obsługa komputera – programów MS Office (Word, Excel).

Oferujemy

Oferujemy:
• możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w prestiżowej instytucji kultury i sztuki;
• możliwość rozwoju osobistego i podwyższania kwalifikacji naukowych;
• kontakt z zabytkami i doświadczenie w pracy z nimi;
• ciekawe zadania wykonywane w przyjaznym zespole;
• dużą samodzielność i odpowiedzialność za powierzone zadania;
• wymiar czasu pracy: 6 godzin dziennie - pełen etat.
• możliwość udziału w ciekawych wydarzeniach kulturalnych

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV na adres: rekrutacja@mnw.art.pl

W tytule wiadomości prosimy o wpisanie numeru referencyjnego:
„Oferta pracy – 2022/4/konserwacja/MNW”

Prosimy o zawarcie w CV treści poniższej klauzuli:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Muzeum Narodowe w Warszawie dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesów rekrutacyjnych, (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)”